Անհայտ անձինք նռնակ են նետել Աթենքում Ֆրանսիայի դեսպանատան վրա, ինչի հետևանքով թեթև վնասված է ստացել մեկ ոստիկան: Լուրը գրում է «Ռիա նովոստի»-ին:
Ֆրանսիայի դեսպանատունը տեղակայված է Աթենքի կենտրոնում՝ Հունաստանի ԱԳՆ-ի, խորհրդարանի շենքերի մոտ։
Երկու անհայտ անձ մոտոցիկլետով մոտեցել են դեսպանատանը և նռնակ նետել, որը պայթել է մուտքի մոտ։ Բեկորային վնասվածք է ստացել դիվանագիտական առաքելության անվտանգության աշխատակիցը: Հարձակվողներն անմիջապես անհետացել են:
Այժմ թաղամասը փակ է, սահմանափակվել է Աթենքի կենտրոնական փողոցներով երթևեկությունը։
Աղբյուրի գրում է նաև, որ հունական լրատվամիջոցները Ֆրանսիայի դեպանատան վրա հարձակումը համարել են ահաբեկչական ակտ և կապել անարխիստների գործունեության հետ:

Неизвестные бросили гранату в посольство Франции в Афинах, пострадал полицейский
Неизвестные бросили гранату в посольство Франции в Афинах, легко ранен полицейский, сообщает Афинское агентство новостей.
Как передает РИА Новости, французское посольство находится в самом центре Афин на проспекте Василисас Софиас – рядом с МИД Греции, напротив греческого парламента и вблизи казарм президентской гвардии.
Двое неизвестных, проезжая на мотоцикле мимо посольства, бросили гранату. Она взорвалась у входа, осколками легко ранен полицейский из охраны дипмиссии. Злоумышленники сразу же скрылись, сообщает агентство со ссылкой на полицию.