Այսօր մարվել և շրջանառության մեջ են դրվել երկու նամականիշ՝ նվիրված «Հայաստանի թանգարաններ. Սերգեյ Փարաջանովի թանգարան» թեմային:
«Հայփոստ» ՓԲԸ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, 300 ՀՀ դրամ և 380 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշերը տպագրված են Ֆրանսիայի «Կարտոր» տպագրատանը:
300 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշի վրա պատկերված է Սերգեյ Փարաջանովի թանգարանի ճակատային հատվածը, իսկ 380 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշը ներկայացնում է Ս. Փարաջանովի թանգարանի սրահների կոլաժային պատկերը:
Նամականիշերի մարումն իրականացրեցին «Հայփոստ» ՓԲԸ հավատարմագրային կառավարիչ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, Հայաստանի ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը և Սերգեյ Փարաջանովի թանգարանի տնօրեն Զավեն Սարգսյանը:

2 postage stamps dedicated to the theme “Museums of Armenia. Sergey Paradjanov Museum” have been cancelled and put into circulation on November18, “HayPost” CJSC reported in a press statement.
The postage stamps with nominal values of 300 AMD and 380 AMD are printed in “Cartor” printing house in France.
The postage stamp with nominal value of 300 AMD depicts a part of the facade of the Sergey Paradjanov Museum and the stamp with nominal value of 380 AMD represents the collage image of the halls of the S. Paradjanov Museum.
The postage stamps were cancelled by the “HayPost” CJSC Trust Manager Juan Pablo Gechidjian, the President of the Union of Philatelists of the RA Hovik Musayelyan and the Director of the Sergey Paradjanov Museum Zaven Sargsyan.