Կարեն Կարապետյանը ու Վիգեն Սարգսյանը ՀՀԿ անդամագրվելու դիմում դեռ չեն ներկայացրել. ՀԺ
Այսօր կրկին ՀՀԿ ԳՄ նիստ է լինելու, որի ժամանակ քննարկվելու են կուսակցության՝ նոյեմբերի 26-ին տեղի ունենալիք համագումարին վերաբերող հարցեր։ Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասել է ՀՀԿ կազմհանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Թադևոսյանը։
Ինչ վերաբերում է վարչապետ Կարեն Կարապետյանի և պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի՝ ՀՀԿ-ին անդամակցելուն, Ռուբեն Թադևոսյանն ասել է, որ նրանցից դեռ նման դիմում չեն ստացել։ Անդամակցության վերաբերյալ դիմումները ներկայացվում են ՀՀԿ կազմակերպչական հանձնաժողով։ «Հաշվառումները մենք ենք իրականացնում»,- հավելել է Թադևոսյանը։ Եվ քանի որ ՀՀԿ համագումարին ընդամենը 5 օր է մնացել, ուստի չի բացառվում, որ հենց այսօրվա նիստի ժամանակ հայտնի դառնա, որ այս պաշտոնյաներն արդեն իրենց դիմումները գրել են։

«Айкакан жаманак»: Карен Карапетян и Виген Саркисян еще не представили заявления о вступлении в РПА
Сегодня состоится заседание Исполнительного органа Республиканской партии Армении, на котором будут обсуждаться вопросы, касающиеся предстоящего съезда 26 ноября. Об этом в беседе с корреспондентом газеты «Айкакан жаманак» заявил председатель оргкомитета РПА Рубен Тадевосян.
Что касается вступления премьер-министра Карена Карапетяна и министра обороны Вигена Саркисяна в ряды РПА, то Рубен Тадевосян заявил, что пока не получал от них такого заявления. Заявления о членстве представляются в оргкомитет РПА.
«Мы ведем учет», - отметил Р.Тадевосян.
И поскольку до съезда РПА осталось 5 дней, посему не исключается, что во время сегодняшнего заседания станет известно, что эти должностные лица уже написали свои заявления.