«Օլդ Տրաֆորդ» մարզադաշտի էքսկուրսավար Ֆրենսիս Բեյկերը պատմել է, որ Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի և «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը 25 ֆունտով տոմս է գնել և ցանկացել է միանալ էքսուրսիային: Բեյկերի խոսքերով` նա միանգամից չի ճանաչել ֆուտբոլիստին: Այս մասին տեղեկացնում է «Eurosport»-ը:
«Այդ տղան հաճույք էր ստանում էքսկուրսիայից: Որոշ ժամանակ անց նա սկսեց տարօրինակ հարցեր տալ: Նա ինձ հարցրեց, թե կարո՞ղ է արդյոք հավաքանում տասնյակ խաղեր անցկացրած և «Բորուսիայում» մեծ փորձ ունեցող անձը հնարավորություն ստանա էքսկուրսիայի ժամանակ մոտենալ մարզադաշտին:
Ես հասկացա, որ Մխիթարյանն է և ասացի, որ էքսկուրսիայի ժամանակ խաղադաշտ դուրս գալ ոչ ոք չի կարող: Բայց, հնարավոր է, նման տղայի համար Լիգայի գավաթի խաղարկության ժամանակ շանս տրվի»,- ասել է Բեյկերը, որից հետո նա Հենրիխին խնդրել է հեռանալ` չնայելով ֆուտբոլիստը շատ էր ցանկանում խմբի հետ միասին այցելել հանդերձարան:

Генрих Мхитарян купил билет на экскурсию по «Олд Траффорд» – СМИ
Экскурсовод «Олд Траффорд» Фрэнсис Бейкер рассказал, что футболист сборной Армении, полузащитник «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян купил билет за 25 фунтов стерлингов и хотел присоединиться к экскурсии. Об этом пишет Eurosport.ru.
По словам Бейкера, он не сразу узнал футболиста.
«Этот парень наслаждался началом экскурсии. Через некоторое время он начал задавать странные вопросы. Он спросил меня: «А может ли, например, человек с десятками игр за сборную и опытом игры за «Боруссию» получить возможность подойти к полю во время экскурсии?»
Я понял, что это Мхитарян, и сказал, что на поле во время экскурсии нельзя выходить никому. Но, может быть, для подобного парня есть шанс выйти в игре Кубка лиги», – цитирует Бейкера Fourfourtwo.com.
Бейкер заявил, что попросил Мхитаряна покинуть экскурсию, несмотря на его мольбы хотя бы раз увидеть раздевалку «МЮ».