Մսամթերք արտադրող 8 ընկերությունում ստուգումներ են իրականացվում
Այս պահին ՍԱՊԾ-ն 60 տնտեսավարող սուբյեկտների մոտ դիտարկում, մշտադիտարկում և ստուգում է իրականացվում: Նման տվյալներ հրապարակել է ծառայության ղեկավար Իշխան Կարապետյանը մսամթերք արտադրող տնտեսվարողների հետ հանդիպմանը:
ՍԱՊԾ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ, 60 տնտեսվարողներից 8-ը մսամթերք արտադրող ընկերություններ են՝  «Մարիլա», «Նատֆուդ», «Մուշ», «Բեկոն պրոդուկտ», «Աթենք», «Բարի Սամարացի», «Բաբիկ-90» և «Նատալի Ֆարմ» ընկերություններում:
«Ոլորտում լուրջ փոփոխություններ ենք կատարելու: Կառավարության որոշմամբ՝ որոշ ժամանակ հետո կենդանիների մորթը բացառապես սպանդանոցային պայմաններում է իրականացվելու՝ էականորեն նվազեցնելով առկա ռիսկերը»,-ասել է ԱՊԾ ղեկավարը:
Մսամթերք արտադրողներին որոշակի ժամկետ է տրվել՝ արտադրական գործընթացն ամբողջությամբ սահմանված նորմերին համապատասխանեցնելու համար:
«Մենք պատրաստ ենք ձեզ աջակցել, մասնագետներ տրամադրել, որպեսզի արտադրական շղթայում գտնեք բացթողումները: Դուք էլ կարող եք օգտագործել այս հնարավորությունը և վերահսկող կառույցին ներկայացնել այն խոչընդոտներն ու խնդիրները, որոնք թույլ չեն տալիս մսամթերքի արտադրության ոլորտում ունենալ ցանկալի որակ: Կարծում եմ՝ մեզ համատեղ կհաջողվի սպառողներին ապահովել անվտանգ ու որակյալ մսամթերքով: Սա մեր թիվ մեկ խնդիրն է», - ասել է Ի. Կարապետյանը:

В 8 производящих мясную продукцию компаниях Армении проводятся проверки
Государственная служба безопасности продуктов питания министерства сельского хозяйства Армении проводит мониторинг и проверки у 60 хозяйствующих субъектов. Такие данные представил сегодня глава Государственной службы Ишхан Карапетян на встрече с производителями мясной продукции.
Как передает пресс-служба ведомства, 8 из 60 хозяйствующих субъектов – производящие мясную продукцию компании – «Марила», «Натфуд», «Муш», «Бекон продукт», «Атенк», «Бари Самараци», «Бабик-90» и «Натали Фарм».
«В сфере будут произведены серьезные изменения», – сказал Ишхан Карапетян.
Производителям мясной продукции дан конкретный срок для приведения процесса производства в соответствие требуемым нормам.
«Мы готовы оказать вам содействие, предоставить специалистов, чтобы выявить упущения в производственной цепочке. Вы тоже можете использовать эту возможность и представить осуществляющему надзор органу препятствия и проблемы, которые не позволяют обеспечивать желаемое качество в сфере производства мясной продукции. Полагаю, нам совместными усилиями удастся обеспечить потребителей безопасной и качественной мясной продукцией. Это наша задача номер один», – отметил  Ишхан Карапетян.