ԱԺ-ում 1000-ական դրամների հանգանակության այլընտրանքային հիմնադրամ է ստեղծվել. «Հրապարակ»
ԱԺ-ում կյանքի են կոչվել վիրավորված զինծառայողներին և զոհվածների ընտանիքներին 1000-ական դրամների հանգանակության այլընտրանքային տարբերակ՝ ձևավորվել է հիմնադրամ, որը գործելու է ԱԺ աշխատակազմի համար։ Նախաձեռնությանը միացողներն ամեն ամիս, իրենց աշխատավարձի 1 տոկոսից սկսած, փոխանցում են հիմնադրամի հաշվին։ Այս մասին գրել է «Հրապարակ»-ը:
Նրանց մասնակցությունը դադարեցվում է համապատասխան դիմումի համաձայն։ ԱԺ-ում աշխատում է շուրջ 800 մարդ, ներկա դրությամբ 479-ը միացել է, հիմնադրամի ֆոնդում 2 միլիոնից ավելի գումար է հավաքվել։ Հիմնադրամի տնօրենն ԱԺ հասարակայնության և լրատվության վարչության պետ Արսեն Բաբայանն է, աշխատանքային հանձնաժողովը նիստեր կանի և կորոշի առաջնահերթության կարգով թիրախային խմբերը։

«Грапарак»: В парламенте Армении создан альтернативный фонд пожертвований «1000 драмов»
В Национальном Собрании Армении решили реализовать альтернативный вариант пожертвований 1000 драмов семьям погибших и раненых военнослужащих – сформировать свой фонд, который будет действовать для аппарата парламента, пишет газета «Грапарак».
Присоединившиеся к инициативе каждый месяц перечисляют в этот фонд средства в размере от 1 процента зарплаты.
«Участие в фонде прекращается согласно соответствующему заявлению. В парламенте работают порядка 800 человек, по состоянию на данный момент к инициативе присоединились 479 человек, в фонде уже собралась сумма в размере более 2 млн. драмов.
Директором фонда является начальник управления по связям с общественностью и СМИ парламента Армении Арсен Бабаян, рабочая комиссия будет проводить заседания и определять в порядке приоритетности целевые группы», - отмечает издание.