Արցախի նախագահ. Դատախազների սոցպայմանների բարելավման հարցերը պետության ուշադրության կենտրոնում են
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 26-ին մասնակցել է ԼՂՀ դատախազության աշխատակցի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի  տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, նախագահը շնորհավորել է ներկաներին մասնագիտական տոնի առթիվ և պետական պարգևներ հանձնել դատախազության մի խումբ աշխատակիցների:
Իր խոսքում Նախագահ Սահակյանը կարևորել է դատախազության դերը մեր երկրի կյանքում՝ նշելով, որ դա կարևոր ծառայություն է, որը պահանջում է բարձր մասնագիտական, մարդկային ու բարոյական հատկանիշներ, լուրջ պատրաստվածություն, արհեստավարժություն, անձնվիրություն և պատասխանատվություն ծառայողական պարտականությունների իրականացման հանդեպ:
«Համակարգի առջև ծառացած հիմնախնդիրները, աշխատակիցների աշխատանքային և սոցիալական պայմանների բարելավման հարցերը մշտապես գտնվում են պետության ուշադրության կենտրոնում, և այսուհետ էլ կարվի հնարավորը դրանք պատշաճ կերպով լուծելու համար»,-ընդգծել է Բակո Սահակյանը:

Бако Саакян принял участие в торжественном мероприятии ко Дню работника прокуратуры НКР
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 26 ноября принял участие в торжественном мероприятии, посвященном Дню работника прокуратуры НКР. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Президент поздравил присутствующих с профессиональным праздником и вручил государственные награды группе сотрудников прокуратуры.
В своем слове президент Саакян подчеркнул роль прокуратуры в жизни страны, отметив, что это важная служба, которая требует высоких профессиональных, человеческих и моральных качеств, серьезной подготовки, самоотверженности и ответственности за выполнение служебных обязанностей.
«Задачи, стоящие перед системой, вопросы улучшения рабочих и социальных условий сотрудников всегда находятся в центре внимания государства, и впредь будет сделано все возможное для их решения на должном уровне», – подчеркнул Бако Саакян.