Արցախի նախագահ. Դատախազների սոցպայմանների բարելավման հարցերը պետության ուշադրության կենտրոնում են
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 26-ին մասնակցել է ԼՂՀ դատախազության աշխատակցի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի  տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, նախագահը շնորհավորել է ներկաներին մասնագիտական տոնի առթիվ և պետական պարգևներ հանձնել դատախազության մի խումբ աշխատակիցների:
Իր խոսքում Նախագահ Սահակյանը կարևորել է դատախազության դերը մեր երկրի կյանքում՝ նշելով, որ դա կարևոր ծառայություն է, որը պահանջում է բարձր մասնագիտական, մարդկային ու բարոյական հատկանիշներ, լուրջ պատրաստվածություն, արհեստավարժություն, անձնվիրություն և պատասխանատվություն ծառայողական պարտականությունների իրականացման հանդեպ:
«Համակարգի առջև ծառացած հիմնախնդիրները, աշխատակիցների աշխատանքային և սոցիալական պայմանների բարելավման հարցերը մշտապես գտնվում են պետության ուշադրության կենտրոնում, և այսուհետ էլ կարվի հնարավորը դրանք պատշաճ կերպով լուծելու համար»,-ընդգծել է Բակո Սահակյանը:

Artsakh Republic President Bako Sahakyan partook today at a solemn event dedicated to the Day of Public Prosecutor’s Office, President’s Office reported.
The president congratulated the attendees on their professional holiday and handed in state awards to a group of servicemen.
In his speech Bako Sahakyan highlighted the role of Public Prosecution in the life of our country noting that it is an important service that requires high professional, human and moral values, serious training, professionalism, devotion and responsibility towards the implementation of official duties.
“The problems existing in the system, issues relating to improving working and social conditions of the servicemen are constantly in the spotlight of the authorities and everything possible will be done further on for their proper solution”, underlined Bako Sahakyan, as quoted by the information department of the NKR President’s Office.