Կոնվերսբանկը Համազգային թատրոնից հինգշաբթի գնված տոմսերի արժեքի 20 տոկոսը կվերադարձնի
Կոնվերս Բանկը, հետամուտ որդեգրած քաղաքականությանը՝ շարունակում է աջակցել տարբեր մշակութային միջոցառումների անցկացմանը, հովանավորել հայտնի երաժիշտ-կատարողների այցը Հայաստան:
Բանկը հերթական անակնկալն է մատուցում արվեստասերներին՝ Սոս Սարգսյանի անվան Համազգային թատրոնի հետ համագործակցության շրջանակում վերադարձնելով թատրոնի՝ յուրաքանչյուր հինգշաբթի գնված տոմսերի արժեքի 20 տոկոսը: Ակցիայի մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ կայքէջում:
«Ակցիան լինելու է շարունակական: Կոնվերս Բանկը մտադիր է առաջիկայում ևս հաճելիորեն զարմացնել արվեստասերներին»,-հայտնում են բանկից:
Վերջին տարիներին Կոնվերս Բանկի աջակցությամբ են կազմակերպվել համաշխարհային ճանաչում ունեցող օպերային երգչուհի Մոնսարատ Կաբալիե համերգը, Ա. Պիացցոլայի 95-ին նվիրված դասական երաժշտության երեկոն: Բանկը իր ավանդն է ներդրել Արամ Խաչատրյանի 100-ամյակին նվիրված միջոցառումների կազմակերպմանը, ինչպես նաև հովանավորել է համաշխարհային հռչակ ունեցող այնպիսի երաժիշտների ու խմբերի այցը Հայաստան, ինչպիսիք Կարլոս Բուոնոն և Ռաուլ Բարբոզայի գլխավորած տրիոն է:

Converse Bank, в соответствии с принятой им политикой, продолжает оказывать содействие проведению различных культурных мероприятий и спонсировать визит известных музыкантов в Армению.
Согласно релизу, банк преподносит еще один сюрприз любителям искусства в рамках сотрудничества с «Общенациональным театром имени Соса Саркисяна», возвращая 20% от стоимости билетов в театр, купленных в каждый четверг. С подробностями акции можете ознакомиться на интернет-сайте.
«Акция будет иметь продолжительный характер. Конверс Банк намерен снова приятно удивлять любителей искусства в ближайшем будущем», – говорится в сообщении.
Отмечается также, что в последние годы с помощью Конверс Банка был организован концерт всемирно известной оперной певицы Монсеррат Кабалье, а также вечер классической музыки, посвященный 95-летию А. Пьяццоллы. Банк внес свой вклад в организацию мероприятий, посвященных 100-летию со дня рождения Арама Хачатуряна, и спонсировал визит в Армению таких всемирно известных музыкантов и групп, как Карлос Буоно и Трио Рауля Барбозы.