Հայ պատանի կոմպոզիտորների ստեղծագործությունները կհնչեն Բելգիայում
Հայ պատանի կոմպոզիտորների ստեղծագործությունները կհնչեն Բելգիայի մայրաքաղաք Բրյուսելում։ Panorama.am-ին Հայաստանի կոմպոզիտորների միությունից տեղեկացրին, որ դեկտեմբերի 15-ին կայանալիք համերգին կներկայացվեն Էդվարդ Միրզոյանի անվան պատանի կոմպոզիտորների մրցույթի բոլոր ժամանակների մրցանակակիրների ստեղծագործությունները, որոնք կկատարվեն Բրյուսելում գործող Պ․ Ի․Չայկովսկու անվան երաժշտական դպրոցի աշակերտների և ուսուցիչների կողմից։
Համերգը նվիրված է մեծանուն հայ կոմպոզիտոր, ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Էդվարդ Միրզոյանի 95-ամյակին։ Միջոցառումն իրականանում է Բրյուսելում գիտության և մշակույթի ռուսական կենտրոնի հետ համատեղ։ Համերգը կազմակերպվում է Հայաստանի կոմպոզիտորների միության և «Վիտրաժ» միջզգային փառատոնի համագործակցության արդյունքում:

Произведения юных армянских композиторов прозвучат в Брюсселе
Произведения юных армянских композиторов прозвучат в столице Бельгии – Брюсселе. Об этом сообщили Panorama.am в Союзе композиторов Армении.
На предстоящем 15 декабря концерте будут представлены произведения всех лауреатов Конкурса юных композиторов имени Эдварда Мирзояна, которые будут исполнены учениками и преподавателями действующей в Брюсселе  музыкальной школы имени П. И. Чайковского.
Концерт посвящен 95-летию известного армянского композитора, Народного артиста СССР Эдварда Мирзояна. Мероприятие проводится совместно с Российским центром науки и культуры в Брюсселе. Концерт организован при сотрудничестве Союза композиторов Армении и международного фестиваля «Витраж».