Առաջիկայում գրեթե բոլոր նախարարություններում մեծ կրճատումներ են սպասվում.«Ժամանակ»
Առաջիկայում գրեթե բոլոր նախարարություններում և գերատեսչություններում մեծ կրճատումներ են սպասվում։ Երեկ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հայտարարել է, որ 5 ԾԻԳ է կրճատվելու։ Բնապահպանության նախարար Արծվիկ Մինասյանն էլ հայտարարել է, որ իր ղեկավարած գերատեսչությունում կրճատումները կարող են հասնել 22 տոկոսի։
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ ներքին կարգով հրահանգվել է բոլոր նախարարություններին պատրաստվել առնվազն 20 տոկոս կրճատումների։ Թերթի տեղեկություններով՝ կրճատումների ավելի մեծ ալիքը սպասվում է ԱԺ ընտրություններից հետո։ Կրճատումների ալիքը, թերևս, չի հասնի միայն պաշտպանության նախարարություն, ոստիկանություն և ԱԱԾ։

«Жаманак»: В ближайшее время почти во всех министерствах ожидаются сокращения
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что в ближайшее время почти во всех министерствах и ведомствах ожидаются сокращения. Вчера премьер-министр Карен Карапетян заявил, что будут сокращены 5 офисов реализации программ (ОРП). Министр охраны природы Арцвик Минасян в свою очередь заявил, что в возглавляемом им ведомстве сокращения могут дойти до 22 процентов.
По сведениям издания, всем министерствам дано внутреннее распоряжение готовится как минимум к 20% сокращениям. Как сообщают источники газеты, более сильная волна сокращений ожидается после парламентских выборов 2017 года. Волна сокращений, пожалуй, не коснется только министерства обороны Армении, полиции и Службы национальной безопасности.