Հակառակորդը խախտել է հրադադարի ռեժիմը՝ կիրառելով ավտոմատ հրաձգային զինատեսակներ, դիպուկահար հրացաններ, ձեռքի հակատանկային նռնականետ
Դեկտեմբերի 4-ի լույս 5-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր ուղղություններով հակառակորդը շարունակել է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը /ավելի քան 50 անգամ/` հիմնականում կիրառելով ավտոմատ հրաձգային զինատեսակներ /շուրջ 550 կրակոց/ և դիպուկահար հրացաններ /33 կրակոց/: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, առաջնագծի արևելյան /Մարտունի/ ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը երկու անգամ օգտագործել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետ /ՁՀՆ-7/:
ՊԲ առաջապահ ուժերը բոլոր ուղղություններով վստահորեն իրականացրել են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և ապահովել առաջնային բնագծի կայուն պաշտպանությունը::
ԼՂՀ ՊՆ-ից նաև հայտնում են, որ այս պահի դրությամբ իրավիճակը հանգիստ է և լիովին գտնվում է հայկական ստորաբաժանումների զգոն վերահսկողության ներքո:

The Azerbaijani forces violated the ceasefire along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan more than 50 times on the night of December 4-5, firing over 550 shots from firearms and 33 shots from sniper rifles towards the Armenian frontier troops.
As NKR Defense Ministry reports in a released statement, the adversary also applied RPG-7 grenade launcher (2 shells) in the eastern (Martuni) direction of the Line of Contact.
NKR Defense Army vanguard units confidently carried out their combat duties in all directions and ensured the reliable protection of the frontline, reads the release, adding the situation remains calm and under the watchful eye of the Armenian units.