Հակառակորդը խախտել է հրադադարի ռեժիմը՝ կիրառելով ավտոմատ հրաձգային զինատեսակներ, դիպուկահար հրացաններ, ձեռքի հակատանկային նռնականետ
Դեկտեմբերի 4-ի լույս 5-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր ուղղություններով հակառակորդը շարունակել է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը /ավելի քան 50 անգամ/` հիմնականում կիրառելով ավտոմատ հրաձգային զինատեսակներ /շուրջ 550 կրակոց/ և դիպուկահար հրացաններ /33 կրակոց/: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, առաջնագծի արևելյան /Մարտունի/ ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը երկու անգամ օգտագործել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետ /ՁՀՆ-7/:
ՊԲ առաջապահ ուժերը բոլոր ուղղություններով վստահորեն իրականացրել են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և ապահովել առաջնային բնագծի կայուն պաշտպանությունը::
ԼՂՀ ՊՆ-ից նաև հայտնում են, որ այս պահի դրությամբ իրավիճակը հանգիստ է և լիովին գտնվում է հայկական ստորաբաժանումների զգոն վերահսկողության ներքո:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана ночью применили снайперские винтовки и гранатомет
В ночь с 4 на 5 декабря ВС Азербайджана продолжили нарушать режим перемирия в разных направлениях линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск (свыше 50 раз). Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период противник применил в основном автоматическое стрелковое оружие (около 550 выстрелов) и снайперские винтовки (33 выстрела).
В восточном направлении линии соприкосновения (Мартуни) ВС Азербайджана применили также ручной противотанковый гранатомет (РПГ-7).
«Подразделения Армии обороны НКР по всем направлениям линии соприкосновения уверенно выполняли поставленную боевую задачу, обеспечив стабильную оборону передовой.
На данный момент ситуация спокойная и находится под бдительным контролем армянских подразделений», – говорится в сообщении.