ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Mastercard և Maestro քարտապանները կարող են ստանալ էլեկտրոնային դրամային փոխանցումներ Ռուսաստանից՝ «VK(ВКонтакте)» ցանցի միջոցով
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը տեղեկացնում է, որ Mastercard և Maestro քարտապանները կարող են ստանալ էլեկտրոնային դրամային փոխանցումներ Ռուսաստանից պարզ, հարմարավետ և անվտանգ եղանակով՝ «VK(ВКонтакте)» սոցիալական ցանցի միջոցով:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Mastercard և Maestro քարտապանները հնարավորություն ունեն շուրջօրյա՝ ժամանակի իրական ռեժիմում ստանալ արագ դրամային փոխանցումներ ՌԴ-ից անմիջապես իրենց քարտերին: Նոր հնարավորության շնորհիվ, ինչպես փոխանցում ուղարկողը, այնպես էլ ստացողը կխնայեն իրենց ժամանակը և միջոցները, ուղարկելով և ստանալով փոխանցումներն անկանխիկ եղանակով ցանկացած վայրից և շուրջօրյա, առանց Բանկի մասնաճյուղեր այցելելու:
Դրամային փոխանցումն ուղարկելու համար ուղարկողին անհրաժեշտ է ընտրել փոխանցում ստացողին «VK(ВКонтакте)» կայքում, մուտք գործել ստացողի պրոֆիլ և «Հաղորդագրության» դաշտում նշել փոխանցման գումարը և քարտի համարը, որից պետք է ելքագրվի գումարը: Փոխանցումն ուղարկողին անհրաժեշտ չէ իմանալ ստացողի քարտի համարը կամ Ա.Ա.Հ.-ը: Փոխանցումներն իրականացվում են ՌԴ ռուբլիով: Գործարքի նվազագույն գումարը 100 ռուբլի է, առավելագույնը՝ 75 հազար ռուբլի:
Փոխանցումը ստանալու համար ստացողը պետք է մուտք գործի «VK(ВКонтакте)» կայքի իր պրոֆիլ, ապա «Հաղորդագրություններ» բաժնում ընտրի փոխանցողի հաղորդագրությունը, սեղմի «Ստանալ փոխանցումը" կոճակը և մուտքագրի իր քարտի համարը և դրա գործողության ժամկետը, որից հետո դրամային փոխանցումը կհաշվեգրվի ստացողի հաշվին:
Փոխանցումներն անվճար են ստացողի համար, իսկ մինչև տարվա վերջ Mastercard միջազգային վճարային համակարգի գործող ակցիայի շնորհիվ, Mastercard և Maestro քարտերից փոխանցումներն անվճար են նաև ուղարկողի համար: Բացի այդ, յուրաքանչյուր շաբաթ Mastercard և Maestro քարտերի վրա փոխանցումներ ստանալիս, փոխանցում ստացողը կստանա նվեր` «Ստիկերների» հավաքածու:

Банковские клиенты в Армении могут получать электронные денежные переводы из России через соцсеть «ВКонтакте»
14:49 08/12/2016
Банк ВТБ (Армения)  сообщает, что держатели карт Mastercard и Maestro могут удобно, просто и безопасно получать электронные денежные переводы из России через социальную сеть VK («ВКонтакте»).
Согласно релизу, держатели карт Masterсard и Maestro Банка ВТБ (Армения) имеют возможность круглосуточно в реальном режиме времени получать быстрые денежные переводы из РФ непосредственно на свои карты.
«Благодаря новым возможностям как отправитель, так и получатель перевода сэкономят свое время и ресурсы, совершая отправку и получение перевода безналично в любом удобном месте и круглосуточно, без посещения филиалов Банка. Для отправки денежного перевода отправителю необходимо выбрать получателя перевода в сети "VK(ВКонтакте)", зайти в профиль получателя и в поле “Сообщение” указать сумму перевода и номер карты, с которой будут списаны деньги. Отправителю перевода не нужно знать номер карты получателя или Ф.И.О. Переводы осуществляются в рублях РФ. Минимальная сумма перевода – 100 руб., максимальная – 75 тыс. руб..
Для получения перевода получатель должен войти в свой профиль в сети "VK(ВКонтакте)", затем в разделе “Сообщения” выбрать сообщение отправителя, нажать на кнопку “Получить перевод”, набрать номер своей карты и срок ее действия, после чего денежный перевод будет зачислен на счет», – говорится в сообщении.
Переводы бесплатны для получателя, а благодаря действующей до конца года акции международной платежной системы Mastercard переводы с карт Mastercard или Maestro  бесплатны и для отправителя. Помимо этого, каждую неделю при получении перевода на карту Mastercard и Maestro получателю перевода предоставляется набор «Стикеров» в подарок.