ԱԱԾ. Կաշառք ստանալու կասկածանքով ձերբակալվել է քաղաքապետարանի պաշտոնյա
ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության կողմից  իրականացված  օպերատիվ- հետախուզական միջոցառումների արդյունքում կաշառք  ստանալու կասկածանքով ձերբակալվել է Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի քաղաքաշինության և հողի վերահսկողության վարչության տարածքային բաժնի պետ Ա.Ա.-ն: Այս մասին հայտնում են ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից:
Ձեռք բերված  նախնական տվյալների համաձայն՝ 2016թ. հոկտեմբեր-նոյեմբեր ամիսների ընթացքում Ա.Ա.-ն բնակելի տան, առևտրի սրահի և հասարակական  սպասարկման օբյեկտի շինարարության ավարտական ակտեր տրամադրելու համար անձամբ կամ միջնորդների միջոցով քաղաքացիներից պահանջել և ստացել է խոշոր չափերով գումարներ:
Աղբյուրը հաղորդում է, որ առերևույթ հանցագործության դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քր. օր-ի 311 հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետի հատկանիշներով (Պաշտոնատար անձի կողմից կաշառք տվողի  և նրա կողմից ներկայացրած անձանց օգտին գործողություն կատարելու համար անձամբ կամ միջնորդի միջոցով խոշոր չափերով կաշառք ստանալը):

Служба нацбезопасности Армении по подозрению во взяточничестве задержала начальника одного из управлений мэрии Еревана
В результате проведенных Службой национальной безопасности Армении оперативно-розыскных мероприятий по подозрению в получении взятки задержан начальник территориального управления градостроительства и земельного контроля Аппарата мэрии Еревана А.А. Об этом сообщает пресс-служба СНБ РА.
«Согласно полученным предварительным данным, в октябре-ноябре 2016 года А. А. лично или через посредников требовал и получал крупные суммы денег за предоставление актов приема жилого дома, объектов торговли и общественного обслуживания.
По факту предполагаемого преступления возбуждено уголовное дело по признакам п.3 ч.3 ст.311 (Получение взятки в крупных размерах) УК РА. Предварительное следствие продолжается», – отмечается в сообщении пресс-центра СНБ Армении.