ՀՅԴ-ն, հնարավոր է, Ծառուկյանի հետ դաշինքով մասնակցի ԱԺ ընտրություններին. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ ՀՅԴ-ն այս պահին  քննարկում է  ԱԺ ընտրություններին մասնակցելու  երեք տարբերակ՝ առանձին, որն ամենաանհավանականն է, քանի որ համատարած  դաշինքների պայմաններում  անհնար  կլինի մեկ ուժին  հաղթահարել 5%-ի շեմը, ՀՀԿ և ԲՀԿ-ի հետ  դաշինքով։
«2015թ.  փետրվարյան իրադարձություններից  հետո ջերմ հարաբերություններ են  պահպանվում ՀՅԴ-ի և Ծառուկյանի միջև և «ազգային» այդ ուժը չի բացառում, որ հենց Ծառուկյանի միջոցով  կարող է առնվազն  չորս պատգամավոր ունենալ  ԱԺ-ում և դրանից հետո  ընթացիկ տարեսկզբին  Սերժ Սարգսյանի հետ  ունեցած պայմանավորվածության համաձայն՝ «ազգային համաձայնության կառավարության»  մաս կազմել Ծառուկյանի  նոր ձևավորվող  դաշինքի հետ։

«Жаманак»: АРФД  может присоединиться к формируемому Царукяном блоку
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что в АРФ «Дашнакцутюн» в настоящее время обсуждаются три варианта участия в предстоящих парламентских выборах – самостоятельно, что практически невероятно, поскольку в условиях повальных блоков партии невозможно будет преодолеть 5% барьер, в составе альянса с Республиканской партией Армении и партией «Процветающая Армения».
«После февральских событий 2015 года между АРФД и Царукяном сохраняются теплые отношения, и эта "национальная" политическая сила не исключает, что именно с помощью Царукяна сможет иметь в парламенте четырех депутатов. А затем, согласно договоренности с Сержем Саргсяном в начале текущего года, АРФД может составить часть "правительства национального согласия" в составе формируемого Царукяном нового блока», - пишет издание.