«Մանչեսթեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն գոհ է Եվրոպա լիգայի խաղարկության խմբային փուլի վերջինն տուրի «Զարյայի» հետ կայացած խաղի արդյունքից, իր սաներից և խաղադաշտից, որը նա հանդիպումից առաջ անվանել էր սահադաշտ: Այս մասին տեղեկացնում է sports.ru-ն:
Անդրադառնալով առաջին գոլի հեղինակ Հենրիխ Մխիթարյանին, յուրահատուկը շեշտել է, որ հայ ֆուտբոլիստը տաղանդավոր է և իրենք գիտեին, թե ինչի համար են գնել հենց Մխիթարյանին:
«Հենրիխից երկար ժամանակ պահանջվեց` նոր թիմին հարմարվելու համար, սակայն մենք գիտեինք, թե ում ենք գնում և թե որքան տաղանդավոր է նա: Հիմա Մխիթարյանը լավ է հանդես գալիս թե Պրեմիեր լիգայում, թե Եվրոպայի լիգայում և թե Անգլիայի գավաթի խաղարկությունում: Ես նրանից շատ գոհ եմ, իսկ խփած գոլն ավելի երջանիկ կդարձնի նրան»,- ասել է Մոուրինյոն:

Главный тренер «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью: Гол сделает Генриха Мхитаряна чуть счастливее
Главный тренер «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью, подводя итоги матча Лиги Европы с луганской «Зарей», прокомментировал также игру армянского полузащитника Генриха Мхитаряна. Об этом сообщает sports.ru.
«У него был долгий период адаптации. Но мы знали, кого покупаем, это очень талантливый игрок. Сейчас он играет хорошо в АПЛ, в Лиге Европы, в Кубке Англии. Гол сделает его чуть счастливее. Я им очень доволен», – сказал Жозе Моуринью.
В матче 6-го тура группового этапа Лиги Европы «Заря» дома проиграла «Манчестер Юнайтед». Манкунианцы набрали 12 очков и вышли в плей-офф турнира со второго места. В начале второй половины гол забил Мхитарян, который показал и дриблинг, и удар. Этот мяч стал для армянского полузащитника первым за манкунианцев.