Open Road Films Production-ը ձեռք է բերել Ցեղասպանության մասին «Խոստում» ֆիլմի ցուցադրելու իրավունքները
Open Road Films Production-ը գնել է ռեժիսոր Թերի Ջորջի Հայոց ցեղասպանության մասին «Խոստում» ֆիլմի՝ ԱՄՆ-ում ցուցադրելու իրավունքը։ «Հայերն այսօր»-ի հաղորդմամբ, այս մասին տեղեկանում են Instagram-ում ֆիլմի պաշտոնական և պրոդյուսեր Էրիկ Էսրաիլյանի էջերից, որտեղ էլ վերջինը պատմել է այս կարևոր նորության մասին:
«Open Road Films Production-ը ձեռք է բերել «Խոստում» ֆիլմի իրավունքները՝ 2017-ի ապրիլի 28-ից ցուցադրելու համար: Մենք գաղտնի էինք պահում այս լուրը, բայց այժմ ժամանակն է, որ աշխարհն իմանա դրա մասին»,- նշել է պրոդյուսերը։
Ավելի վաղ Variety-ի հետ զրույցում Էսրաիլյանը նշել էր, որ «Խոստում» ֆիլմը տարածման և ավելի լայն զանգվածներին հասանելի լինելու խնդիր ունի։ Պրոդյուսերը ենթադրել էր՝ պատճառը ֆիլմի թեման է, ինչը վախեցնում է որոշ գնորդների, որոնք բիզնես շահեր և հետաքրքրություններ ունեն Թուրքիայում։
Ֆիլմի համաշխարհային պրեմիերան կայացել է սեպտեմբերի 11-ին` Տորոնտոյի միջազգային կինոփառատոնում: «Խոստում» ֆիլմի գլխավոր դերակատարներն են՝ Օսկար Այզեք, օսկարակիր Քրիստիան Բեյլ, Շարլոտ Լե Բոն, Շոհրե Աղդաշլու:
Նշենք, որ «Tracinda» կորպորացիան, որը պատկանում էր ամերիկահայ Քըրք Քըրքորյանին, ստեղծել էր «Survival Pictures» անվանումով պրոդյուսերական կենտրոն, որի առաջին ձեռնարկումը հենց այս ֆիլմն է:

Open Road Films Production has bought the United States distribution rights to the much anticipated Armenian Genocide epic “The Promise.” Armenians Today (Hayern Aysor) reports about this referring to the post made by film producer Eric Esrailian on his Instagram page.
“Open Road Films Production has acquired the U.S. distribution rights for “The Promise” which is planned to be screened on 28 April 2017. We were keeping this news secret, but it is high time the world knew about this,” the film producer has noted.
Earlier during the interview conducted by Variety Eric Esrailian noted the film has issues regarding its distribution. The producer assumed that the issues are based on the film topic, as it scares away some distributors who have business interests in Turkey.
“The Promise” had its world premiere at the Toronto International Film Festival on 11 September. The film stars Oscar Issac, Academy Award winning actor Christian Bale, Charlotte Le Bon and Shohreh Aghdashloo.