Ապառիկի ձևակերպում՝ հաշված րոպեների ընթացքում. համագործակցություն ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ու «Յունիբանկ»-ի միջև
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը տեղեկացնում է, որ այժմ ընկերության՝ Երևանի Ամիրյան 3 և Հյուսիսային պողոտա 6/14, ինչպես նաև Գյումրիի Գորկու 50/4 հասցեներում գտնվող սպասարկման կենտրոններում սմարթֆոններ և այլ սարքեր ձեռք բերելիս ապառիկի ձևակերպումն իրականացվում է անմիջապես «Յունիբանկ» ԲԲԸ-ի աշխատակցի կողմից, ինչը թույլ է տալիս զգալիորեն նվազեցնել այս գործարքի համար պահանջվող ժամանակը:
Գործարքն իրականացնելու համար անհրաժեշտ է այցելել նշված սպասարկման կենտրոններից մեկը` ներկայացնելով անձնագիր և սոցիալական քարտ կամ նույնականացման քարտ: Որոշ դեպքերում հնարավոր է, որ բանկը պահանջի հավելյալ փաստաթղթեր:

VivaCell-MTS informs that now in VivaCell-MTS service centers located 3 Amiryan St. and 6/14 Northern Avenue, Yerevan, and 50/4 Gorki St., Gyumri, installment transactions of smartphones and other devices are made directly by “Unibank” ՕJSC employees, which allows significantly decreasing the time required for processing the installment.
According to the release, to get the device by installment, one needs to visit one of the mentioned service centers, presenting passport and social identity card or ID card. In some cases, the bank may request additional documents.