Բժշկականի ռեկտորի միակ թեկնածուն նախկին նախարար Արմեն Մուրադյանն է. «Հրապարակ»
Բժշկական համալսարանի ռեկտորի թափուր տեղի համար հայտարարված մրցույթում երկրորդ հայտ չներկայացվեց։ Ռեկտորի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արմեն Մուրադյանը միայնակ է մասնակցելու մրցույթին, որը տեղի է ունենալու դեկտեմբերի 24-ին, ժամը 10:00-ին։ Այս մասին գրել է «Հրապարակ»-ը:
«Թեպետ ի սկզբանե պարզ էր, որ մրցակիցներ չեն լինելու, այլապես Մուրադյանը ԺՊ-ի կարգավիճակում չէր լծվի կադրային փոփոխությունների։ Ի դեպ, նա օրերս նոր նշանակումներ է արել. Կրթության որակի գնահատման և վերահսկման կենտրոնի ղեկավար է նշանակվել Արա Հայրապետյանը, իսկ ուսումնամեթոդական վարչության պետ՝ դոցենտ Կարինե Բարոյանը»,-հավելել է թերթը։

«Грапарак»: Единственный кандидат на должность ректора медицинского университета – Армен Мурадян
Газета «Грапарак» пишет, что для участия в конкурсе на вакантное место ректора Ереванского государственного медицинского университета им. Мхитара Гераци вторая заявка так и не была представлена.
Как отмечает издание, временно исполняющий обязанности ректора Армен Мурадян один будет участвовать в конкурсе, который состоится 24 декабря, в 10:00.
«Изначально было ясно, что конкурентов не будет, в противном случае Мурадян в статусе врио ректора не занимался бы кадровыми перестановками. Кстати, на днях он сделал новые назначения: руководителем Центра оценки и контроля качества образования назначен Ара Айрапетяна, а начальником учебно-методического управления – доцент Карине Бароян», - отмечает издание.