Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբը կներկայացնի Ստաս Նամինի Centuria S-Quark սիմֆոնիան
Ստաս Նամինի ստեղծագործական օրերի շրջանակներում դեկտեմբերի 19-ին՝ ժամը 19.00, Արամ Խաչատրյան համերգասրահում Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբը (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր՝ Սերգեյ Սմբատյան) կներկայացնի Ստաս Նամինի Centuria S-Quark սիմֆոնիան։ Հայտնում են նվագախմբից:
Մեծակտավ այս ստեղծագործությունը Նամինը սկսել է գրել 2014 թվականին։ 2016-ին հեղինակն ավարտել է աշխատել պարտիտուրների վրա։ Այս տարվա հուլիսին Abbey Road ստուդիայում ձայնագրվել է Նամինի սիմֆոնիան Լոնդոնի սիմֆոնիկ նվագախմբի կատարմամբ և դիրիժոր Լի Ռեյնոլդսի ղեկավարությամբ։
Հայազգի անվանի երաժիշտ, կոմպոզիտոր, նկարիչ, ռեժիսոր և պրոդյուսեր Ստաս Նամինը նշում է իր 65-ամյակը: Հոբելյանի շրջանակներում Հայաստանում դեկտեմբերի 14-20-ն անցկացվում են Ստաս Նամինի ստեղծագործական օրերը:
Ստաս Նամինը ժամանակակից ռուսական մշակույթի խոշորագույն դեմքերից է, ռուսական ռոքի հիմնադիրներից: Ավելի քան 15 տարի Նամինը Մոսկվայի երաժշտության և դրամայի թատրոնի գեղարվեստական ղեկավարն է:

The State Youth Orchestra of Armenia to present the symphony “Centuria S-Quark” by Stas Namin
The symphony “Centuria S-Quark” by Stas Namin will be presented by the State Youth Orchestra of Armenia (Artistic Director and Principal Conductor Sergey Smbatyan) as a part of Stas Namin’s creative days on December 19 at 19:00 at the Aram Khachaturian Concert Hall.
Namin started writing this large-scale work in 2014. In 2016 the author finished the score. This year in July Namin’s symphony was recorded at Abbey Road Studios with the London Symphony Orchestra, conducted by Lee Reynolds.
The famous musician, composer, artist, director and producer, Armenian by origin Stas Namin is celebrating his 65th anniversary. As part of the anniversary, from December 14 to December 20 creative days of Stas Namin will be held in Armenia.
Stas Namin is one of the most important figures in contemporary Russian culture, one of the founders of Russian rock. For over 15 years, he is the Artistic Director of the Moscow Music and Drama Theatre.