«Չորրորդ իշխանության» տեղեկություններով՝ մինչ պետական մակարդակով օրենքներ են ընդունվում ՀՀ քաղաքացիների գրպանից 1000-ական դրամներ պոկելու նպատակով, այս օրերին որոշ մարզերի փոխմարզպետներ մեկնել են Հնդկաստան՝ իբրև թե փորձի փոխանակման համար:
«Փաստորեն, Հայաստանի հանրապետությունը գումարներ ունի փոխմարզպետների հանգիստը հնդկաստաններում կազմակերպելու համար, սակայն բանակին հավելյալ գումարներ տրամադրելու փող չունի: «ՉԻ» հավաստի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ փոխմարզպետները որոնք այս օրերին շատ ուրախ ժամանակ են անցկացնում Հնդկաստանում, վերադառնալու են դեկտեմբերի 20-ին»,-գրել է թերթը:

«Чоррорд ишханутюн»: Вице-губернаторы развлекаются в Индии за счет государства
Газета «Чоррорд ишханутюн» пишет со ссылкой на свои источники, что в то время как на государственном уровне принимаются законы, чтобы «влезть в карман» граждан и забрать 1000 драмов, вице-губернаторы ряда областей республики в эти дни отбыли в Индию, якобы для обмена опытом.
«Фактически, в Республике Армения имеются финансовые средства на организацию отдыха вице-губернаторов в Индии, однако денег для предоставления армии дополнительных средств нет», - отмечает издание.
Как сообщают достоверные источники «ЧИ», вице-губернаторы, которые в эти дни развлекаются в Индии, вернуться в Армению 20 декабря.