Դեկտեմբերի 3-ին «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախկին առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը, ի պատասխան իր առանձնատան առջև հավաքված քաղաքացիների՝ վերադարձի կոչին, հայտարարեց. «Մոտ օրերս իմ հայտարարությունը կլսեք, իմ մասնակցությունը լինելու է, թե ինչ մասշտաբի, ինչ կարգավիճակով, մոտ օրերս կլսեք»: Նրա այս խոսքերից անցել է 17 օր:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանից փորձել է պարզել՝ ինչն է ուշացման պատճառը: «Հստակ ժամկետներ չեն նշել, ինչպես պարոն Ծառուկյանը խոստացել է՝ առաջիկայում հանդես կգա համապատասխան հայտարարությամբ»; ըստ ամենայնի, հայտարարության ուշացումը պայմանավորված է ինչ-ինչ հստակեցումների անհրաժեշտությամբ:
ԲՀԿ-ում խոսակցություններ կան, որ Ծառուկյանը, հանրավոր է, վերադառնա ոչ թե պարզապես միայն կուսակցության նախագահ, այլ ներկայանա դաշինքով, օրինակ՝ «Ծառուկյան դաշինք»՝ միավորելով ահել-ջահել մի քանի ուժերի:

«Жоховурд»: Гагик Царукян, возможно, вернется в политику не только как председатель партии
Бывший лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян 3 декабря в ответ на призывы вернуться в политику заявил, что в ближайшие дни сообщит о своем решении, а также формате и статусе участия в предстоящих парламентских выборах, однако с тех пор прошло 17 дней, пишет газета «Жоховурд».
Корреспондент издания попытался уточнить у пресс-секретаря Царукяна – Иветы Тоноян, в чем причина задержки. «Четкие сроки не отмечались, как и обещал господин Царукян, в ближайшее время он выступит с соответствующим заявлением», - сказала она.
«По всей видимости, задержка заявления обусловлена необходимостью каких-то уточнений. В партии "Процветающая Армения" муссируются разговоры о том, что Гагик Царукян, возможно, вернется не только как председатель партии, но и в качестве лидера блока, к примеру "Блока Царукяна", объединив несколько политических сил», - отмечает газета.