Ֆարմանյանին հուզում է՝ ինչո՞ւ Մխիթարյանը չի ընդգրկվել լավագույն մարզիկների ցանկում
Պատգամավոր Սամվել Ֆարմանյանին չի գոհացնում մարզական լրագրողների ֆեդերացիայի  կողմից կազմած լավագույն մարզիկների  ցանկը:
«Մարզական լրագրողների այդ ֆեդերացիան սեփական չափանիշներով կազմելով այդ ցանկը, դրանից դուրս է թողել մեր ֆուտբոլային հանճար, մեր ֆուտբոլային դեսպան Հենրիխ Մխիթարյանին»,-ասաց նա:
Պատգամավորը նշեց, որ Մխիթարյանը, անշուշտ, կարիք չունի այդ ցանկում ընդգրկվել:
«Հենրիխ Մխիթարյան անունը որոնողական համակարգով փնտրելիս բերում է 9 մլն արդյունք: Մինչդեռ միլիոներ ծախսած Բաքվի՝ օլիպմիական խաղերի համար որոնողական համակարգը բերում է  ընդամնեը 2 մլն արդյունք»,-ասաց նա:
Ֆարմանյանը հիշեցրեց, թե որ ակումբում է խաղում Մխիթարյանը, ինչ հաջողությունների է հասել:
«Մխիթարյանը ոչ միայն հայտնի է դարձնում հայկական սպորտը, այլև անում է շատ ավելին Հայաստանի ճանաչելիության բարձրացման համար քան 10 սպորտի նախարարություն ու 10 տուրիզմի կոմիտե միասին վերցրած»,-ասաց Ֆարմանյանը:
Հիշեցնենք, որ ցանկը գլխավորում է հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Աթուր Ալեքսանյանը: Հարցմանը մասնակցել են մարզական թեմաներով գրող 35 լրագրողներ:
Միաժամանակ Հայաստանի 2016 թ. լավագույն ֆուտբոլիստ է ճանաչվել Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ, «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը, որը 7-րդ անգամ իր կարիերայի ընթացքում և 6-րդ անգամ անընդմեջ դարձել է Հայաստանի տարվա լավագույն ֆուտբոլիստ:

Депутат Самвел Фарманян возмущен отсутствием имени Генриха Мхитаряна в рейтинге лучших спортсменов Армении
Депутат Национального Собрания РА от фракции правящей Республиканской партии Армении Самвел Фарманян недоволен составленным Федерацией спортивных журналистов рейтингом лучших спортсменов страны.
Так, по его словам, неприемлемо, что в данном списке отсутствует имя полузащитника национальной сборной Армении по футболу и «Манчестер Юнайтед» Генриха Мхитаряна.
«Федерация спортивных журналистов Армении, составляя рейтинг, не включила туда нашего футбольного гения Генриха Мхитаряна. Конечно, он не нуждается в этом, но хочу отметить, что в поисковиках при запросе его имени выдается более 9 млн. результатов», – сказал Фарманян.
Отметим, ранее Федерация спортивных журналистов Армении подвела итоги проведенного опроса для составления рейтинга 10 лучших спортсменов страны в 2016 году. В опросе приняли участие 35 спортивных журналистов. Большинством голосов лучшим спортсменом 2016 года в Армении был признан чемпион XXXI летних Олимпийских игр в Рио-де-Жанейро, борец греко-римского стиля Артур Алексанян.
Между тем, Федерация футбола Армении 21 декабря подвела итоги голосования, обнародовав имя победителя в номинации «Лучший футболист 2016 года». С 245 очками лучшим футболистом Армении 2016 года был признан капитан сборной Армении, полузащитник «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян – в 7-й раз в своей карьере и 6-й год непрерывно.