Արմեն Մուրադյանը ընտրվել է Բժշկական համալսարանի ռեկտոր
Այսօր Երևանի պետական բժշկական համալսարանի հագաբարձուների խորհրդի կողմից Երևանի պետական բժշկական համալսարանի ռեկտոր է ընտրվել պրոֆեսոր Արմեն Մուրադյանը: Այդ մասին տեղեկացնում է «Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ, ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը:
Արմեն Մուրադյանը առողջապահության նախկին նախարարն էր և հրաժարականից հետո, դեռևս նոյեմբերին նշանակվել էր բժշկական համալսարանի ռեկտորի ժամանակավոր պաշտոնակատար:
Խորհուրդը կազմված է 32 անդամներից և ձևավորվում է Համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական կազմի, ուսանողության, ՀՀ կառավարության, կրթության և գիտության նախարարության ներկայացուցիչներից: Համալսարանի խորհրդի հիմնական խնդիրներն են՝ համալսարանի ռեկտորի ընտրությունը, համալսարանի զարգացման, ինչպես նաև միջազգային համագործակցության գլխավոր ուղղությունների որոշումը՝ ռեկտորի ներկայացմամբ:

Today the Board of Trustees of Yerevan State Medical University has elected Armen Muradyan as Rector of the Yerevan State Medical University after Mkhitar Heratsi. President of the Board of Trustees of «Yerevan State Medical University after M. Heratsi» Foundation, Deputy Chairman of the RPA faction Armen Ashotyan has informed about this.
Notably Armen Muradyan was the former Minister of Health of the RA and after his resignation in November he was appointed as the acting Rector of YSMU.
The Board of Trustees features 32 members from the university lecturers, students, Cabinet representatives, as well as representatives from the Ministry of Education and Science of the RA. The main issues of the board is the election of the rector, as well as the determination of the main areas of cooperation and development of the university.