ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը վերսկսում ավտովարկավորում՝ բարելավված պայմաններով
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ֆիզիկական անձանց առաջարկում է ավտովարկեր ՀՀ դրամով միաժամանակ 2 ուղղություններով՝ առաջնային և երկրորդային շուկայում: ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում կարելի է ձևակերպել ավտովարկեր՝ ավտոսրահներից անձնական (ընտանեկան օգտագործման համար նոր մեքենաների, ինչպես նաև ավտոշուկայից) ֆիզիկական անձանցից առավելագույնը 10 տարի օգտագործված մարդատար ավտոմեքենաների գնման համար, այդ թվում այն ավտմեքենաների, որոնք ներմուծվել են մինչև հայտ ներկայացնելը 30 օրվա ընթացքում:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ ավտովարկ կարող են ստանալ 23 տարեկանը լրացած և վարկի մարման պահին 65 տարեկանից ցածր ՀՀ ռեզիդենտ ֆիզիկական անձինք:
Վարկ ստանալու վերաբերյալ հայտի դիտարկման համար պահանջվում է փաստաթղթերի նվազագույն փաթեթ: Վարկ տրամադրելու նախնական որոշման  ընդունման ժամկետը առաջնային շուկայի դեպքում  կազմում է մինչև 5 աշխատանքայի ժամ, երկրորդային շուկայի դեպքում՝ մինչև 2 աշխատանքային օր:
Վարկի ողջ ժամկետի ընթացքում Բանկի կողմից իրականացվում է վարկառուի/ համավարկառուի և մեքենայի ապահովագրություն:

Автокредитование в Армении будет осуществляться на улучшенных условиях
Банк ВТБ (Армения) предлагает физическим лицам кредиты в драмах РА на приобретение автомобилей одновременно по 2-м направлениям: первичный и вторичный рынок.
Согласно релизу, в Банке ВТБ (Армения) можно оформить кредиты на новые автомобили из автосалонов, а также использованные в течение максимум 10-и лет легковые автомобили с авторынка/физ.лиц для личного/семейного использования, в том числе импортированные в течение 30 дней до подачи заявки.
«Автокредит в Банке ВТБ (Армения) могут получить физические лица-резиденты РА в возрасте от 23-х лет и на момент погашения кредита, не достигшие 65-и лет. Для рассмотрения заявки о получении кредита требуется минимальный пакет документов. Срок принятия предварительного решения по предоставлению кредита в случае первичного рынка - до 5 раб. часов, в случае вторичного рынка - до 2-х раб. дней.
В течение всего срока кредита Банком осуществляется страхование заемщика/созаемщика и автомобиля», – говорится в сообщении.