Կոնվերս բանկը համալրել է նորմատիվային ընդհանուր կապիտալը
Կոնվերս Բանկի կանոնադրական կապիտալը համալրվել է  2,429,400,000 դրամով: Ներկայում Բանկի  նորմատիվային ընդհանուր  կապիտալը  կազմում է 31.9 մլրդ դրամ՝ գերազանցելով  նորմատիվային նվազագույն շեմը:
Բանկից հայտնում են, որ լրացուցիչ թողարկված Բաժնետոմսերի փակ տեղաբաշխման արդյունքում   ՀայՓոստ Թրասթ Մենեջմենթ Բի. ՎԻ. Ընկերությունը  ձեռք է բերել  7,693 հատ սովորական բաժնետոմս և դարձել  Բանկի կանոնադրական կապիտալում 14.06 %-ի չափով մասնակից: Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ Բի. Վի. Ընկերությունը հանդիսանում է Էդուարդո Էռնեկյանի կողմից կառավարվող խմբի ընկերություն: Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի կողմից Բանկի  կանոնադրական կապիտալում  5% մասնակցության  համամասնությունը պահպանելու համար Եկեղեցու կողմից  ձեռք է բերվել լրացուցիչ թողարկված 405 բաժնետոմս:
Սա Բանկի նորմատիվային ընդհանուր կապիտալի համալրման երկրորդ փուլն էր: Սեպտեմբերին Բանկի հիմնական մաժորիտար  բաժնետեր «Ըդվանսդ Գլոբալ Ինվեսթմենթս»-ի կողմից բանկի կանոնադրական կապիտալն ավելացվել էր 6,6 մլրդ դրամով, իսկ Հայաստանյաց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու կողմից՝  0,4 մլրդ դրամով:

Converse Bank's statutory capital has been replenished by AMD 2,429,400,000. According to the release, issued by the bank, currently, the total regulatory capital of the Bank amounts to AMD 31.9 billion, exceeding the minimum regulatory threshold. As a result of closed placement of the additionally issued shares, HayPost Trust Management B. V. Company purchased 7,693 common shares and became participant in the Bank's statutory capital with 14.06%. HayPost Trust Management B. V. Company is a company of the group managed by Eduardo Eurnekian. To maintain 5% proportion of participation by Mother See of Holy Etchmiadzin in the Bank's statutory capital, the Church purchased 405 additionally issued shares.
It should be mentioned that this is the second stage of replenishment of the Bank's total regulatory capital. In September, the Bank's principal majority shareholder - “Advanced Global Investments”, increased the Bank's statutory capital by AMD 6.6 billion, and the Armenian Apostolic Holy Church - by AMD 0.4 billion, the statement details.