ՀՀ Զինված ուժերում վիրավորներ չկան, հակառակորդը կրել է մինչև 7 զինծառայողի կորուստ. ՀՀ ՊՆ
Այս պահին իրավիճակը հայ-ադրբեջանական սահմանին հանդարտ է։ Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Հակառակորդը կրել է մինչև 7 զինծառայողի կորուստ։ ՀՀ Զինված ուժերի կողմից իրականցվում են որոնողական-մաքրման աշխատանքներ։ ՀՀ ԶՈւ-երում վիրավորներ չկան։ Նման իրավիճակում դիրքերի կորստի մասին և այլ ապատեղեկատվություններ տարածելը առնվազն... լավ բան չի», -գրել է նա:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ այսօր վաղ առավոտյան ՀՀ Տավուշի մարզի Չինարի գյուղից դեպի հարավ արևելք ընկած պետական սահմանի հատվածում, ադրբեջանական զորքերը ձեռնարկել են դիվերսիոն ներթափանցման փորձ, որի հետևանքով հայկական կողմը տվել էր երեք զոհ՝ 1 սպա, 2 զինծառայող:

Armenian Defense Ministry reports about up to seven killed on Azerbaijani side
The situation on the Armenian-Azerbaijani border is calm at present, Armenian Defense Ministry Spokesperson Artsrun Hovhannisyan wrote on Facebook.
“The Azerbaijani side suffered up to seven losses. RA Armed Forces currently implement search and clearance works. The Armenian side had no injured,” wrote Hovhannisyan, calling for refraining from spreading dissemination.
To remind, three Armenian soldiers were killed as an Azerbaijani subversive group infiltrated through the RA state border section, located south east to Chinari village of Tavush region.