Կայանալու է «Ոչ նյութական մշակութային ժառանգության համատեքստում» խորագրով միջազգային լուսանկարչական մրցույթ
ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի հովանու ներքո գործող Արևմտյան և Կենտրոնական Ասիայի ոչ նյութական մշակութային ժառանգության տարածաշրջանային հետազոտությունների Թեհրանի կենտրոնը միջազգային լուսանկարչական մրցույթ է հայտարարել` «Ոչ նյութական մշակութային ժառանգության համատեքստում» խորագրով: ՀՀ մշակույթի նախարարության տեղեկացմամբ, մրցույթին կարող են մասնակցել բոլոր քաղաքացիներն առանց տարիքային սահմանափակման, ովքեր կներկայացնեն լուսանկարներ ոչ նյութական մշակութային ժառանգության տարբեր կենսունակ դրսևորումների, այդ ժառանգության կրողների ու մշակութային տարածքների վերաբերյալ:
Թեհրանի կենտրոնի հայտարարած առաջին միջազգային լուսանկարչական մրցույթին մասնակցելու դեպքում մասնակցի համառոտ ինքնակենսագրությունը, կազմակերպության անվանումը և լուսանկարչական աշխատանքներն անհրաժեշտ է մինչև 2017 թվականի հունվարի 11-ը ներկայացնել ՀՀ մշակույթի նախարարություն՝ [email protected] էլեկտրոնային հասցեով:

Состоится международный конкурс фотографий «В контексте нематериального культурного наследия»
Действующий под эгидой ЮНЕСКО Тегеранский региональный научно-исследовательский центр по охране нематериального культурного наследия Западной и Центральной Азии объявил Международный конкурс фотографий «В контексте нематериального культурного наследия».
Как передает пресс-служба министерства культуры Армении, в конкурсе могут участвовать все граждане без возрастных ограничений, которые представят фотографии, посвященные различным проявлениям жизнеспособности нематериального культурного наследия, его носителям и культурным территориям.
Для участия в первом Международном конкурсе фотографий, объявленном Тегеранским центром, краткую биографию участника, название организации и фотоработы следует отправить по электронному адресу министерства культуры РА – [email protected] до – до 11 января 2017 года.