Կայանալու է «Ոչ նյութական մշակութային ժառանգության համատեքստում» խորագրով միջազգային լուսանկարչական մրցույթ
ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի հովանու ներքո գործող Արևմտյան և Կենտրոնական Ասիայի ոչ նյութական մշակութային ժառանգության տարածաշրջանային հետազոտությունների Թեհրանի կենտրոնը միջազգային լուսանկարչական մրցույթ է հայտարարել` «Ոչ նյութական մշակութային ժառանգության համատեքստում» խորագրով: ՀՀ մշակույթի նախարարության տեղեկացմամբ, մրցույթին կարող են մասնակցել բոլոր քաղաքացիներն առանց տարիքային սահմանափակման, ովքեր կներկայացնեն լուսանկարներ ոչ նյութական մշակութային ժառանգության տարբեր կենսունակ դրսևորումների, այդ ժառանգության կրողների ու մշակութային տարածքների վերաբերյալ:
Թեհրանի կենտրոնի հայտարարած առաջին միջազգային լուսանկարչական մրցույթին մասնակցելու դեպքում մասնակցի համառոտ ինքնակենսագրությունը, կազմակերպության անվանումը և լուսանկարչական աշխատանքներն անհրաժեշտ է մինչև 2017 թվականի հունվարի 11-ը ներկայացնել ՀՀ մշակույթի նախարարություն՝ [email protected] էլեկտրոնային հասցեով:

Photo competition on Intangible Cultural Heritage to be held in Tehran
The Regional Research Centre for Safeguarding Intangible Cultural Heritage in West and Central Asia (Tehran ICH Centre) under the Auspices of UNESCO has announced the launch of the international photography competition entitled “Intangible Cultural Heritage in the Context.”
As the RA Ministry of Culture reports, all the citizens without age limits who can submit photos on different living instances of intangible cultural heritage, as well as the cultural areas and the holders of that heritage, are invited to participate in the competition.
In order to take part in the photo competition the individuals are required to submit their CVs, the title of the organization and the photographs to the following email: [email protected] (RA Ministry of Culture) by 11 January 2017.