Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 11-ին այցելել է Շահումյանի շրջան և ծանոթացել այնտեղ կառուցվող «Ջերմաջուր» հիդրոէլեկտրակայանի շինարարական աշխատանքների ընթացքին:
Նախագահը նշել է, որ էներգետիկայի ոլորտի զարգացումը հանդիսանում է մեր երկրի սոցիալ-տնտեսական առաջընթացի առանցքային հիմքերից մեկը, և այստեղ շարունակվելու են կյանքի կոչվել կարևոր ծրագրեր:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ նախագահին ուղեկցում էին վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

On 11 January Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited Shahoumyan region and got acquainted on site with the construction of a new “Jermajour” hydroelectric power station.
The President noted that the development of the energetic sphere is among the pivotal bases of our country's socio-economic progress and important programs continue to be implemented in this field.
The Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President informs that Prime-minister Arayik Haroutyunyan and other officials accompanied the President.