Դեռ ուսումնասիրում են դպրոցների ոչ բարվոք շենքային պայմանները
Գործադիրի այսօրվա նիստում վարչապետ Կարեն Կարապետյանն անդրադարձավ Արթիկի թիվ 4 հիմնական դպրոցի ոչ բարվոք պայմաններին և ելնելով դրանից հանձնարարականներ տվեց մի շարք կառույցների ղեկավարերի:
Մասնավորապես, ՀՀ կԿրթության և գիտության, տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարներին, մարզպետներին և Երևանի քաղաքապետին հանձնարարեց ուսումնասիրել քաղաքային դպրոցների շենքային պայմաններն ու հնարավորությունները և ներկայացնել առաջարկություններ երեխաների կրթական պրոցեսը համապատասխան պայմաններում կազմակեպելու վերաբերյալ:
«Երկշաբաթյա ժամկետում  ներկայացնել  առաջարկություններ՝ շենքային ոչ բարվոք պայմաններ ունեցող ուսումնական հաստատությունների վերակոմպլեկտավորման կամ այլ հնարավոր լուծումների վերաբերյալ»,- նշեց Կարեն Կարապետյանը:
Վարչապետն ասաց, որ կոնկրետ Արթիկում հնարավորություն կա դպրոցները  վերակոմպլեկտավորելու և նորմալ պայմաններ ստեղծելու ուսումնական պրոցես իրականացնելու համար:
Կառավարության ուշադրությունն ենք հրավիրում Panorama.am-ի հարակից նյութերին (Հայաստանի գյուղական դպրոցներ) այն դեպքի համար, եթե հակարծ որոշեն դպրոցների հարցը համալիր լուծել:

Премьер Армении Карен Карапетян поручил министрам срочно заняться улучшением условий в школах
В ходе сегодняшнего заседания правительства Армении премьер-министр Карен Карапетян обратился к вопросу, связанному с ненадлежащими условиями основной школы №4 города Артик Ширакской области РА, и, исходя из этого, дал соответствующие поручения руководителям ряда структур.
В частности, министру образования и науки РА Левону Мкртчяну, министру территориального управления и развития Армении Давиду Локяну, губернаторам областей республики, а также мэру Еревана Тарону Маргаряну глава кабмина поручил изучить состояние зданий муниципальных школ, а также представить предложения относительно организации учебного процесса в соответствующих условиях.
«Поручаю в двухнедельный срок представить предложения относительно  перекомплектации зданий образовательных учреждений, имеющих ненадлежащие условия, либо другие возможные варианты решения данного вопроса», – отметил К. Карапетян.
При этом он подчеркнул, что конкретно в Артике существует возможность переукомплектовать школы и создать нормальные условия для осуществления учебного процесса.