Կառավարության ղեկավարն այս ամսվա վերջին հանդիպումներ է նախատեսում բանկերի ու բիզնեսի ներկայացուցիչների հետ՝ տուրիզմի ոլորտում ներդրումների ակտիվացման հարցով:
Հանդիպումներին նախորդել են բյուրոկրատական պրոցեսները՝ կոմիտեի ձևավորում, ծրագրի կազմում:
«Ես համոզված եմ, որ այս ոլորտում ունենալու ենք հաջողություններ: Ես գտնում եմ, որ Հայաստանը որպես տուրիստական միջավայր գնահատված է»,-ասաց վարչապետը:
Նրա խոսքով, տուրիզմի ոլորտում զարգացմանը նպաստող արագ ու լուրջ փոփոխությունների ցանկություն կա, բացթողումներ եղել են:
«Բայց կրիտիկական, անհանգստացնող պատճառ չունենք: Հենց նման պատճառ ունենանք, կսկսենք որոշակի գործողություններ անել»,-ասաց կառավարության ղեկավարը:

Премьер Армении: Я убежден, что в сфере туризма мы добьемся успехов
Премьер-министр Армении Карен Карапетян планирует в конце января провести ряд встреч с представителями банков и бизнес-сообщества – по вопросу активизации инвестиций в сферу туризма.
Встречам предшествуют бюрократические процессы: создание Государственного комитета по туризму, составление программы.
«Я убежден, что в этой сфере мы добьемся успехов. Я считаю, что Армения оценена с точки зрения туризма», – сказал премьер Карен Карапетян сегодня на пресс-конференции, посвященной подведению итогов первых 100 дней его пребывания на посту главы правительства.
По словам Карена Карапетяна,  есть стремление к быстрым и серьезным изменениям, способствующим развитию сферы туризма, где ранее были упущения.