«Լիվերպուլի» գլխավոր մարզիչ Յուրգեն Կլոպը խոսել է Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի և «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի մասին` շեշտելով, որ մանկունյանցիներն այժմ սկսել են ճիշտ օգտագործել հայ ֆուտբոլիստին: Այս մասին տեղեկացնում է «Independent»-ը:
«Մանչեսթեր Յունայթեդը» հիմա բոլորովին այլ տեսք ունի` ավելի վստահ է հանդես գալիս և հավատում է սեփական ուժերին, իսկ ֆուտբոլիստներն սկսել են ավելի լավ հասկանալ իրար:
Մանկունյանցիներն այժմ ճիշտ են օգտագործում նաև Հենրիխ Մխիթարյանի որակները, ով համաշխարհային մակարդակի ֆուտբոլիստ է, կարողանում է գրոհները ճիշտ ավարտել և դա անում է գրագետ կերպով:
Մխիթարյանը տեխնիկական հնարավորությունները համատեղում է խաղային ռիթմի հետ, իսկ դա հազվադեպ երևույթ է ֆուտբոլում»,- նշել է Կլոպը:

Юрген Клопп: Генрих Мхитарян – футболист мирового класса
Главный тренер «Ливерпуля» Юрген Клопп перед матчем очередного тура АПЛ  с «Манчестер Юнайтед» коснулся игры полузащитника сборной Армении и «МЮ» Генриха Мхитаряна, с которым работал в дортмундской «Боруссии». Об этом сообщает The Independent.
«Мхитарян сочетает в себе высокую технику и темп. Это редкое качество. Он хорошо завершает атаки. С Мхитаряном "Юнайтед" другой. Он футболист мирового класса», – заявил Юрген Клопп.
Отметим, что матч «Манчестер Юнайтед» – «Ливерпуль» пройдет на «Олд Траффорд» в воскресенье, 15 января.