«Տաշիր»-ն Արցախում տարբեր ծրագրեր է նախատեսում իրականացնել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 20-ին ընդունել է Հայաստանում «Տաշիր»  ընկերությունների խմբի ներկայացուցիչ Նարեկ Կարապետյանին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահը բարձր է գնահատել «Տաշիր»  ընկերությունների խմբի բարեգործական գործունեությունն Արցախում, նշելով, որ այն մեծապես նպաստում է մեր երկրի շենացմանն ու ժողովրդի կենսապայմանների բարելավմանը և հույս հայտնելով, որ հետագայում ևս համագործակցությունը կշարունակվի նույն արդյունավետությամբ:

Tashir Group set to implement number of programs in Artsakh
Artsakh Republic President Bako Sahakyan received on Friday representative of the Tashir Group of Companies in Armenia Narek Karapetyan.
According to the release received from the Information Department at NKR President’s Office, issues related to the implementation of various programs in Artsakh were on the agenda of the meeting.
President Sahakyan highlighted the philanthropic activity of the Tashir Group of Companies in Artsakh noting that it substantially contributed to developing our country and improving people's living standards. The Head of the State expressed hope that the cooperation would further on continue with the same efficiency.