Իրանը ավելի քան 400 դոլարով նվազեցրել է Հայաստանից մուտք գործող ավտոմեքենաների երաշխիքային սակագինը
Իրանը ավելի քան 400 դոլարով նվազեցրել է Հայաստանից մուտք գործող ավտոմեքենաների երաշխիքային սակագինը,-հաղորդում է իրանական «ՄԵՀՐ» լրատվական գործակալությունը:
Իրանական աղբյուրի փոխանցմամբ՝ Իրան մաքսային ծառայությունը որոշում է կայացրել Հայաստանից ժամանակավորապես Իրան մուտք գործող ավտոմեքենաների համար նախկինում 500 ԱՄՆ դոլարի փոխարեն սահմանված երաշխիքային սակագինը իջեցրել է՝ հասցնելով 90 դոլարի:
Իրանի մաքսային ծառայության հաղորդմամբ՝ փաստաթղթավորումը ներկայում իրականացվում է Նորդուզ անցակետում:
Հիշեցնենք, որ 2016թ. օգոստոսի 11-ից ուժի մեջ է մտել Իրանի և Հայաստանի միջև ստորագրված վիզային ռեժիմը չեղարկելու մասին պայմանագիրը:

Иран вводит серьезнейшие таможенные льготы для Армении: автомобилисты заплатят за гарантийный тариф на $400 меньше
Иран сократил гарантийный тариф для временно въезжающих из Армении на территорию ИРИ автомобилей более чем на 400 долларов (США). Об этом сообщает иранское информационное агентство МЕХР.
Таможенная служба Исламской Республики Иран приняла решение сократить установленный ранее в размере 500 долларов (США) гарантийный тариф для временно въезжающих из РА на территорию ИРИ автомобилей до 90 долларов.
Как сообщают в Таможенной службе Ирана, в настоящее время документирование осуществляется на контрольно-пропускном пункте Нордуз.