Կարեն Ուլուբաբյանը հետմահու պարգևատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով
Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 23-ին ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության համար ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N զորամասի զինծառայող Կարեն Ուլուբաբյանը հետմահու պարգևատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով։ Այս մասին հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հիշեցնենք, որ ակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման արդյունքում՝ հունվարի 22-ին՝ ժամը 23:25-ի սահմաններում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, մահացու վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող, 1995թ. ծնված Կարեն Մարատի Ուլուբաբյանը:

Karen Ulubabyan posthumously awarded with "For Service in Battle" medal
On 23 January President Bako Sahakyan signed a decree according to which serviceman of the NKR Defense Army's N division Karen Ulubabyan was posthumously awarded with the "For Service in Battle" medal for bravery shown during the defense of the Nagorno Karabagh Republic state border, the Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President informed Panorama.am.
To note, as a result of Azerbaijani shooting, Karabakh Defense Army serviceman, Karen Ulubabyan, 1995, received a fatal gunshot wound on January 22, at 23:25, on the combat position of a military unit in the eastern direction of the Nagorno-Karabakh Defense Army.