Հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման արդյունքում զոհվել է պայմանագրային զինծառայող
Հունվարի 22-ին և լույս 23-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 55 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 430 կրակոց: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, շփման գծի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը առավել ինտենսիվ կրակ է վարել դիպուկահար հրացաններից (92 կրակոց), ինչպես նաև կիրառել է 82 միլիմետրանոց ականանետ (2 արկ):
Հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման արդյունքում՝ հունվարի 22-ին՝ ժամը 23:25-ի սահմաններում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, մահացու վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող, 1995թ. ծնված Կարեն Մարատի Ուլուբաբյանը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Armenian serviceman killed by Azerbaijani fire
The Azerbaijani forces have violated the ceasefire along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan for 55 times on the night of January 22-23, firing around 430 shots toward the Armenian positions from firearms of different calibers.
As Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic (NKR) reports, the Azerbaijani forces intensively violated the ceasefire on the eastern direction f the Line of Contact using sniper rifles (92 shots) as well as 82mm mortars (2 shells).
As a result of Azerbaijani shooting, Karabakh Defense Army serviceman, Karen Marat Ulubabyan, 1995, received a fatal gunshot wound on January 22, at 23:25, on the combat position of a military unit in the eastern direction of the Nagorno-Karabakh Defense Army.
According to the source, an investigation is underway to look into the circumstances. “NKR Defense Army shares the grief of the irreparable loss and conveys its support to the soldier’s family, relatives and fellow soldiers,” reads the statement.
“NKR Defense Army frontline units have retaliated to suppress the adversary’s activeness and continued carrying out their combat duties,” the ministry said in a release.