Իրադրությունը շփման գծում համեմատաբար հանգիստ է եղել. ԼՂՀ ՊՆ
Հունվարի 24-ին և լույս 25-ի գիշերը իրադրությունը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում, բացառությամբ Մարտունու ուղղության, համեմատաբար հանգիստ է եղել: ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, նշված ժամանակահատվածում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 15 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 140 կրակոց: Արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ (2 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана ночью произвели в направлении армянских позиций свыше 140 выстрелов
В ночь с 24 на 25 января на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск, за исключением Мартунинского направления, обстановка была относительно спокойной. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 15 раз и из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 140 выстрелов.
В восточном направлении линии соприкосновения войск ВС Азербайджана применили также станковый противотанковый гранатомёт (2 снаряда).
«Передовые подразделения Армии обороны НКР воздерживались от ответных действий, продолжая осуществлять надежную оборону боевых позиций», – говорится в сообщении.