Blue Panorama ավիաընկերության հետ քննարկվել են դեպի Եվրոպա նոր ուղղություններով թռիչքներ իրականացնելու հնարավոր տարբերակները
Այսօր Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պետ Սերգեյ Ավետիսյանն ընդունել է Blue Panorama ավիաընկերության հիմնադիր Ֆրանկո Պեչիի գլխավորությամբ Հայաստան ժամանած աշխատանքային խմբին:
Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում ՔԱԳՎ պետը գործընկերների հետ խոսել է Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիական ավիացիայի ոլորտին առնչվող մի շարք հարցերի մասին, ներկայացրել՝ ոլորտում արձանագրված ցուցանիշները, առանձնահատկությունները, ինչպես նաև նշել է, որ 2016թ. դեկտեմբերի 1-ին Եվրամիության խորհուրդը հաստատել է մանդատը, որը Եվրոպական Միության հանձնաժողովին թույլ է տալիս սկսել Հայաստանի հետ համապարփակ օդային տրանսպորտի համաձայնագրի շուրջ բանակցություններ վարել:
Հանդիպման շրջանակներում քննարկվել են դեպի Եվրոպա նոր ուղղություններով թռիչքներ իրականացնելու հնարավոր տարբերակները, հայկական շուկայի սպասարկման հնարավորությունները և դրան նպաստող առաջիկա գործողությունների ծրագիրը:
Աղբյուրը նշում է, որ Blue Panorama ավիաընկերության հիմնադիրը նշել է, որ իրենք պատրաստ են համագործակցության` միևնույն ժամանակ շեշտելով ոլորտի առավել մանրամասն ուսումնասիրության անհրաժեշտությունը:

ГУГА Армении обсуждает с авиакомпанией Blue Panorama варианты осуществления новых рейсов в Европу
Начальник Главного управления гражданской авиации (ГУГА) при правительстве РА Сергей Аветисян принял прибывшую в РА во главе с основателем авиакомпании Blue Panorama Франко Печчи рабочую группу. Подробности представляет пресс-служба ГУГА Армении.
В ходе встречи глава ГУГА Армении обсудил с гостями ряд вопросов, касающихся сферы гражданской авиации республики, представил зарегистрированные в сфере показатели, существующие особенности. Он отметил также, что 1 декабря 2016 года Совет ЕС утвердил мандат, который позволяет Еврокомиссии вести переговоры с Арменией по соглашению о всеобъемлющем воздушном сообщении (транспорте).
В рамках встречи обсуждались также возможные варианты осуществления авиарейсов в Европу по новым направлениям, возможности обслуживания армянского рынка и программу предстоящих действий.
Основатель авиакомпании Blue Panorama Франко Печчи отметил в свою очередь, что они готовы к сотрудничеству, подчеркнув при этом необходимость более детального изучения сферы.