ՀՀԿ-ի ռեյտինգային  ցուցակի առաջին  տեղերը կզբաղեցնեն Կարեն Կարապետյանը և Լուսինե Մեջլումյանը. ՀԺ
«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ ԱԺ առաջիկա ընտրություններում Լոռու  մարզն  ընդգրկող 9 ընտրատարածքում  ՀՀԿ-ի ռեյտինգային  ցուցակի առաջին  տեղերը կզբաղեցնեն պատգամավոր Կարեն Կարապետյանը և «Էլ-Սի-Փի» ՓԲԸ տնօրեն  Լուսինե Մեջլումյանը։
«Մեջլումյանը հանրապետական  կուսակցության  Ալավերդու կանանց  խորհրդի նախագահն է,  Ալավերդու պղնձաձուլարանի  տնօրենը։  Մեզ հայտնի դարձավ, որ նա մի քանի տարի էլ աշխատել է  «Թեղուտ» ընկերությունումորպես ներքին աուդիտի ծառայության պետ։  Նույն աղբյուրի փոխանցմամբ  Լուսինե Մեջլումյանին կարիերայի հարցում  օգնել է նրա հորեղբայրը՝ Վալերի Մեջլումյանը, որն էլ Վալեքս ընկերությունների խմբում գտնվող «Արմենիա Քափըր Փրոգրամ» ՓԲԸ-ի 100 տոկոս  բաժնետերն է, Սերժ Սարգսյանի մտերիմներից»,-գրել է թերթը:

«Айкакан жаманак»: Первые места в рейтинговом списке РПА займут Карен Карапетян и Лусине Межлумян
Газета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что на предстоящих парламентских выборах Карен Карапетян и директор ЗАО «Эй-Си-Пи» Лусине Межлумян займут первые места рейтингового списка Республиканской партии Армении (РПА) в Лорийской области, включающей 9 избирательных участков.
Лусине Межлумян – председатель Женского совета РПА, директор медного комбината Алаверди. Как стало известно изданию, она несколько лет работала в компании «Техут» как начальник службы внутреннего аудита. По сведениям того же источника, в вопросе карьеры Лусине Межлумян помог ее дядя – Валерий Межлумян, который является владельцем 100% акций ЗАО «Armenian Copper Programme», входящего в состав в Группы компаний Валлекс (Vallex), и является одним из близких людей Сержа Саргсяна.