Համանախագահներն առանձին խորհրդակցություններ են անցկացնելու Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հետ
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները պատրաստ են ղարաբաղյան հակամարտության հիմնախնդրի կարգավորման հարցով կազմակերպել Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպումը փետրվարի կեսին` Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում: ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է Մինսկի խմբի ռուս համանախագահ Իգոր Պոպովը:
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները պայմանավորվել են փետրվարի կեսին առանձին խորհրդակցություններ անցկացնել Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հետ Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում: Եթե նախարարները հետաքրքրություն ցուցաբերեն, ապա մենք կկազմակերպենք համատեղ հանդիպում»,- հայտնել է Ի. Պոպովը:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ասել էր. «Հանդիպում առաջարկվել է եռանախագահների կողմից՝ Մյունխենի անվտանգության համաժողովի նախաշեմին եռանախագահների հետ, և նաև եռանախագահներն առաջարկել են հանդիպում կազմակերպել Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների միջև:
Մենք, իհարկե, երբևէ չենք հրաժարվում որևէ հանդիպումից: Բայց ինչ վերաբերում է Ադրբեջանի նախարարի հետ հանդիպմանը, այս պահին չեմ կարող հաստատել, որովհետև հայտնի չէ, թե ինչ խաղեր այս անգամ կտա Ադրբեջանը»:

Minsk Group Co-Chairs to hold separate meetings with Armenian, Azerbaijani FMs
The Co-Chairs of the OSCE Minsk Group propose to organize a meeting between foreign ministers of Armenia and Azerbaijan over the Karabakh conflict settlement within the Munich Security Conference in the mid-February. Russian Co-Chair Igor Popov has announced about this, Panorama.am reports referring to TASS Russian news agency.
“The OSCE Minsk Group Co-Chairs have planned to hold separate meetings with Armenian and Azerbaijani foreign ministers within Munich Security Conference. If the minsters are interested we will organize a joint meeting as well,” I. Popov noted.
To note, earlier Armenia’s Foreign Minister Eduard Nalbandian said: “The Co-Chairs proposed to hold a meeting on the eve of the Munich Security Conference. A proposal was also made to organize a meeting between foreign ministers of Armenia and Azerbaijan.
We have never declined such meetings, yet we are unsure what plots Azerbaijan is going to play this time.”