Սա ցույց է տալիս, որ շփման գծում բավականին լուրջ աշխատանք է կատարվել. Սերգեյ Մինասյան
«Այդ անձը և նրա անձնական տվյալները, և թե ինչ պայմաններում է տեղի ունեցել դիվերսիոն ներթափանցման փորձը, խոսում է այն մասին, որ գործ ունենք Ադրբեջանի հատուկ նշանակության զինծառայողի հետ»,-այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց քաղաքագետ Սերգեյ Մինասյանն՝ անդրադառնալով նախօրեին Թալիշի ուղղությամբ թշնամու ձեռնարկած հետախուզա-դիվերսիոն ներթափանցման փորձին:
Նրա խոսքով՝ սա ևս մեկ առիթ է Մինսկի խմբի համանախագահների համար, որ ավելի կոշտ դիրքորոշում ունենան Վիեննայի և Պետերբուգի հանդիպումներում պայմանավորվածությունների կատարման և վերահսկողության մեխանիզմների ավելացման հետ կապված:
Ինչ վերաբերում է Պաշտպանության բանակի կողմից դիվերսիայի փորձի կանխմանը՝ քաղաքագետը շեշտեց. «Սա ցույց է տալիս, որ շփման գծում բավականին լուրջ աշխատանքներ է կատարվել թե տեխնիկական վերազինման, թե մարտական պատրաստվածության առումով»:

“The serviceman’s identity and the conditions under which sabotage infiltration was attempted show that we are dealing with a serviceman of the Azerbaijani special units,” Political scientist Sergey Minasyan expressed such an opinion during today’s press conference commenting on the Azerbaijani sabotage infiltration attempted yesterday in the direction of Talish.
In his words this is another incident to make the OSCE Minsk Group Co-Chairs adopt a tougher stance over the implementation of the agreements reached in Vienna and St. Petersburg summits and expansion of the surveillance mechanisms.
As for the prevention of the Azerbaijani sabotage infiltration by the NKR Defense Army forces the political scientist noted: “This shows that serious works have been carried out in the contact line regarding both the technical re-equipment and combat readiness.”