Հայկական գինիները կներկայացվեն մոսկովյան «Պրոդ Էքսպո-2017» ցուցահանդեսում
Հայաստանի խաղողագործության և գինեգործության հիմնադրամի աջակցությամբ փետրվարի 6-10-ը Մոսկվայում կայանալիք «Պրոդ Էքսպո-2017» միջազգային ցուցահանդեսին մեկ միասնական տաղավարով կմասնակցեն 12 հայկական գինեգործական  ընկերություններ, որոնք կներկայացնեն ավելի քան 50 տեսակի հանգիստ և փրփրուն գինիներ։
ԳՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից հայտնում են, որ ցուցահանդեսին մասնակցության հիմնական նպատակն է արտերկրյա գնորդին ներկայացնել հայկական գինին և ընդլայնել սպառման շուկաները:
«Պրոդ Էքսպո-2017» ցուցահանդեսը մեկ հարկի տակ է հյուրընկալում  արտադրողներին, խոշոր և մանրածախ գնորդներին, վերամշակման համար անհրաժեշտ հումք և սարքավորումներ արտադրողներին, ինչը հնարավորություն է ընձեռում նոր գործարար կապեր հիմնելու, ինչպես նաև ծանոթանալու վերամշակման նորագույն  տեխնոլոգիաներին և գլոբալ  շուկանների հիմնական միտումներին:

Armenian wineries to represent their product at Prodexpo 2017
12 Armenian wineries are set to exhibit 50 varieties of Armenian wine at the he 24th edition of the International Exhibition for Food, Beverages and Food Raw Materials – Prodexpo 2017 to be held in February 6-10, in Moscow, Russia.
The initiative is supported by the Vine and wine foundation of Armenia.
As the press service of the Ministry of Agriculture reports, the main goal of the participation at the fair is introduce the Armenian wine to foreign buyers and seek expansion of the consumption market.
Prodexpo 2017 is a large-scale forum and discussion platform which brings together the largest manufacturers, leading experts, and industry specialists from across the world to establish business links and get familiarized with the latest trends of the global market as well as the new technologies of wine processing.