Հայկական գինիները կներկայացվեն մոսկովյան «Պրոդ Էքսպո-2017» ցուցահանդեսում
Հայաստանի խաղողագործության և գինեգործության հիմնադրամի աջակցությամբ փետրվարի 6-10-ը Մոսկվայում կայանալիք «Պրոդ Էքսպո-2017» միջազգային ցուցահանդեսին մեկ միասնական տաղավարով կմասնակցեն 12 հայկական գինեգործական  ընկերություններ, որոնք կներկայացնեն ավելի քան 50 տեսակի հանգիստ և փրփրուն գինիներ։
ԳՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից հայտնում են, որ ցուցահանդեսին մասնակցության հիմնական նպատակն է արտերկրյա գնորդին ներկայացնել հայկական գինին և ընդլայնել սպառման շուկաները:
«Պրոդ Էքսպո-2017» ցուցահանդեսը մեկ հարկի տակ է հյուրընկալում  արտադրողներին, խոշոր և մանրածախ գնորդներին, վերամշակման համար անհրաժեշտ հումք և սարքավորումներ արտադրողներին, ինչը հնարավորություն է ընձեռում նոր գործարար կապեր հիմնելու, ինչպես նաև ծանոթանալու վերամշակման նորագույն  տեխնոլոգիաներին և գլոբալ  շուկանների հիմնական միտումներին:

Свою продукцию на выставке «Продэкспо-2017» в Москве представят 12 армянских винодельческих компаний
14:15 03/02/2017
При содействии Фонда развития виноградарства и виноделия Армении 12 армянских винодельческих компаний совместным павильоном примут участие в международной выставке «Продэкспо-2017», которая пройдет 6 – 10 февраля в Москве. Компании представят свыше 50 видов вин.
Как передает пресс-служба министерства сельского хозяйства Армении, основная цель участия в выставке – представить армянское вино иностранному покупателю и расширить рынки сбыта.
Международный форум «Продэкспо» является авторитетным ежегодным событием в сфере продовольствия и напитков (включая алкоголь).