Ինձ որևէ մեկը չի ասել, որ ես չեմ առաջադրվելու. Սուքիաս Ավետիսյան
ԱԺ Հանրապետական խմբակցության գյումրեցի պատգամավոր Սուքիաս Ավետիսյանը նեղացած չէ կուսակցությունից, ինչպես գրում են մամուլում։ Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեց հենց ինքը՝ Ավետիսյանը։
Նշենք, որ այսօր մամաուլում տեղեկություն էր հրապարակվել, որ 22 տարվա պատգամավոր Սուքիաս Ավետիսյանին «ՀՀԿ վերնախավը հասկացրել է, որ այլևս բավական է, նա էլ ԱԺ չի մտնի»
«Ես նման խնդիր չեմ տեսնում ու ինձ որևէ մեկը չի ասել, որ ես չեմ առաջադրվելու։ Ես միշտ պատրաստ եմ եղել մասնակցել ընտրություններին, առավել ևս կուսակցության հետ ու կուսակցության համար», -ասաց պատգամավորը։
Անդրադառնալով այն հանգամանքին, որ խորհրդարանական ընտրություններին Շիրակի մարզում առաջադրվելու է նաև Գյումրիի նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը՝ «Ծառուկյան» դաշինքից, Ավետիսյանն ասաց, որ ցանկացած մարդ էլ կարող է առաջադրվել, դա իր իրավունքն է։
«Ամեն մարդ իրավունք ունի ինքը որոշել՝ որտեղ կլինի, ինչ թիմի հետ կլինի և որտեղ կուզենա առաջադրվել։ Նորմալ է։ Ժողովրդի քվեն ցույց կտա՝ ինչ վերաբերմունք ունի թեկնածուների նկատմամբ», -հավելեց Ավետիսյանը։

Сукиас Аветисян: Мне никто не говорил, что моя кандидатура не будет выдвигаться на выборах в парламент Армении
Депутат Национального Собрания Армении от фракции Республиканской партии Армении (РПА) – Сукиас Аветисян – не обижен на партию, как пишут об этом в прессе. Об этом в интервью Panorama.am сообщил сам Сукиас Аветисян.
Отметим, газета «Паст» сегодня написала: «Элита РПА дала понять гюмрийцу Сукиасу Аветисяну, являющемуся депутатом НС РА с 1995 года, что уже достаточно – более он не войдет в НС РА».
«Я подобной проблемы не вижу, и мне никто не говорил, что моя кандидатура не будет выдвигаться. Я всегда был готов участвовать в выборах, тем более, вместе с партией и для партии», – сказал Сукиас Аветисян, комментируя публикации в прессе.
Сукиас Аветисян также обратился к выдвижению от Ширакской области РА бывшего мэра Гюмри Вардана Гукасяна по избирательным спискам блока, формируемого депутатом НС РА, основателем партии «Процветающая Армения» Гагиком Царукяном.
Сукиас Аветисян подчеркнул, что свою кандидатуру может выдвинуть каждый, это его право.
«Каждый человек имеет право сам решать, где быть, с какой командой быть и где выдвигаться. Это нормально. Результаты голосования покажут, как народ относится к кандидатам», – добавил депутат.