ԱՄՆ-ում անցկացվելու է Վիգեն Չալդրանյանի «Լռություն» ֆիլմաշարքի փառատոնը
Գլեդնելի «MGN» կինոթատրոնում փետրվարի 20-24-ը կայանալու է ռեժիսոր Վիգեն Չալդրանյանի «Լռություն» ֆիլմաշարքի փառատոնը: Լոս Անջելեսում նախորդ տարի մայիսին ցուցադրվել էր Չալդրանյանի «Վարդապետի լռությունը» ֆիլմը: Այս անգամ, asbarez.com-ի հաղորդմամբ, այս ֆիլմից զատ ներկայացվելու է Չալդրանյանի այլ ֆիլմեր, որոնց գլխավոր առանցքը «լռությունն» է ՝ «Լռության սիմֆոնիա», «Ձայն լռության», «Ձայն բարբառո»:
Փառատոնը կազմակերպվում է Արևմտյան Ամերիկայի համազգային շրջանային վարչության հովանավորությամբ: Փառատոնից ստացված հասույթը տրամադրվելու է Հայաստանում գործող Համազգային «Սոս Սարգսյան» թատերախմբին:

Festival of Vigen Chaldranyan’s film series “Silence” to be held in Glendale
The festival of prominent Armenian Director Vigen Chaldranyan’s film series entitled “Silence” will be screened at Glendale MGN Cinema House from February 20-24.
According to the report by Asbarez.com, one of the last films in the series full-length feature “The Silence of the Master” was presented in Los Angeles in May, 2016. The time the feature will be screened along with other works of the film-maker “Dzain Barbaroi", "Symphony of Silence".
According to the source all the revenue of the event will be donated to Hamazgayin State Theatre “Sos Sargsyan”.