«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ն  դարձել է «Բորսայի լավագույն անդամ 2016»՝ ըստ «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա»-ի
Տեղի է ունեցել «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիայի լավագույն անդամ 2016» ամենամյա մրցանակաբաշխությունը: «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ արժանացել է «Բորսայի լավագույն անդամ 2016» գլխավոր մրցանակին:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ մրցանակաբաշխությունն անցկացվում է արդեն յոթերորդ տարին անընդմեջ, որտեղ հաղթողին ընտրելու համար հաշվի են առնվում «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա» հարթակներում կնքված գործարքների քանակը, ծավալը եւ արդյունավետությունը:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիայի լավագույն անդամ 2016» ամենամյա մրցանակաբաշխությանը յուրաքանչյուր անվանակարգում ներկայացված են եղել երեք թեկնածու, որոնցից հաղթող է ճանաչվել մեկ մասնակից: «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ ներկայացված էր որպես թեկնածու երեք անվանակարգերում` «Բորսայի լավագույն անդամ արտարժույթի շուկայում», «Բորսայի լավագույն անդամ  պետական պարտատոմսերի շուկայում» և գլխավոր մրցանակ - «Բորսայի լավագույն անդամ»:
Անցած տարի «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ն հաղթող էր ճանաչվել «Բորսայի լավագույն անդամ՝ վարկային ռեսուրսների շուկայում 2015» և «Բորսայի լավագույն գործընկեր` առևտրի մասնակից» անվանակարգերում:
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ «Բորսայի լավագույն անդամ» մրցանակաբաշխությունը հիմնվել է 2010թ.-ին և նպատակ է հետապնդում խրախուսելու բորսայի տարբեր հարթակներում առավելագույն ներգրավվածություն ունեցող, ինչպես նաև Հայաստանում կապիտալի շուկայի զարգացմանն ու կատարելագործմանն ուղղված միջոցառումներին մասնակցող և մասնագիտական էթիկայի կանոններին հավատարիմ ներդրումային ծառայություններ մատուցող ընկերություններին:

Состоялось ежегодное подведение итогов и торжественная церемония награждения конкурса «Лучший член биржи 2016», организованная Фондовой биржей «NASDAQ OMX Armenia». ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» был присвоен главный приз – «Лучший член биржи 2016».
Согласно релизу, награждение проходит уже 7-й год подряд. Для выбора победителя учитываются количество, объем и эффективность заключенных сделок на площадках NASDAQ OMX Armenia.
В каждой из номинаций NASDAQ OMX Armenia были представлены по три кандидата, из которых победителем был признан только один участник. ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» был номинирован в трех номинациях: «Лучший член биржи на валютном рынке», «Лучший член биржи на рынке государственных облигациях» и главный приз – «Лучший член биржи 2016».
В прошлом году ЗАО «Банк (ВТБ) Армения» стал обладателем призов в номинациях «Лучший член биржи на рынке кредитных ресурсов 2015» и «Лучший партнер биржи - участник торгов».
Премия «Лучший участник биржи» была учреждена фондовой биржей «NASDAQ OMX Armenia» в 2010г. с целью поощрения тех компаний, предоставляющих инвестиционные услуги и являющихся членами фондовой биржи, которые активно вовлечены в торговлю на различных площадках биржи, участвуют в мероприятиях, направленных на развитие рынка капитала Армении, а также придерживающихся принципов профессиональной этики.