Կոնվերս Բանկը հաղթող է ճանաչվել «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա» Ֆոնդային բորսայի՝ փետրվարի 3-ին կայացած մրցանակաբաշխության «ՍՎՈՓ և Ռեպո հարթակի լավագույն մասնակից 2016» անվանակարգում: Իսկ «Բորսայի Լավագույն առևտրի մասնակից գործընկեր 2016» անվանակարգերում լավագույնն է ճանանչվել Կոնվերս Բանկի գանձապետ Հասմիկ Մաթևոսյանը, - հայտնում են Բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից։
Մրցանակաբաշխությունը անցկացվում է արդեն յոթերորդ տարին: Մրցանակակիրները որոշվում են՝ հաշվի առնելով «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա» հարթակներում կնքված գործարքների քանակը, ծավալը եւ արդյունավետությունը: Յուրաքանչյուր անվանակարգում «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա» ներկայացված են եղել 2-3 թեկնածու, բացի «Բորսայի Լավագույն առևտրի մասնակից գործընկեր 2016» -ից, որին մասնակցել են բոլոր դիլերները:
«Նախորդ տարի Կոնվերս Բանկը հաղթող էր ճանաչվել մեկ անվանակարգում՝ «ՍՎՈՓ և Ռեպո հարթակի լավագույն մասնակից 2015» : Այս տարի Բանկը ներկայացված էր 2 անվանակարգում: Եվ երկուսում էլ հաղթել է՝ վերահաստատելով առաջատարի դիրքերը: Դա ոչ միայն գոհացուցիչ է, այլև պարտավորեցնող:Մենք վստահ ենք, որ մեր Թիմը՝ իր գործակցված աշխատանքի, պրոֆեսիոնալիզմի և Բորսայում ակտիվության շնորհիվ կկարողանա նվաճված դիրքերը պահպանել նաև այս տարի»,- նշել են Բանկում:
«Բորսայի լավագույն անդամ» մրցանակաբաշխությունը հիմնվել է 2010թ.-ին՝ Բորսայի տարբեր հարթակներում առավելագույնս ներգրավված, ինչպես նաև Հայաստանում կապիտալի և արտարժութային շուկայի զարգացման ու կատարելագործման միջոցառումներին մասնակցող, մասնագիտական էթիկայի կանոններին հավատարիմ ներդրումային ծառայություններ մատուցող ընկերություններին խրախուսելու նպատակով:

Converse Bank wins another award
Converse Bank was announced as the winner of the “Best Exchange Member in Repo/Swap Transactions for 2016” nomination at the award ceremony of “NASDAQ OMX Armenia” stock exchange held on February 3. Besides, Converse Bank’s Dealer Hasmik Matevosyan was recognized as the winner in the nomination “Best Trading Partner for 2016”.
This is already the seventh year that the award ceremony is held. The winners are determined taking into account the quantity, volume, and efficiency of the transactions concluded at “NASDAQ OMX Armenia platform. 2-3 candidates were proposed at “NASDAQ OMX Armenia” for each nomination, except the nomination “Best Trading Partner for 2016”, for which all dealers were nominated.
Last year, Converse Bank was awarded for one nomination, namely “Best Exchange Member in Repo/Swap Transactions for 2015”. This year the Bank was proposed for two nominations. And it was awarded for both, thereby confirming its leading positions. It’s not only pleasing, but also committing. We are confident that, due to its hard work, professionalism, and active participation at the Stock Exchange, our Team will manage to maintain the achieved positions also this year”, - we were told at the Bank.
It should be mentioned that “Stock Exchange Best Member” award was established in 2010 and aims to encourage those companies providing investment services, which have maximum involvement on different platforms of the stock exchange, as well take part in the measures designed for development and improvement of the equity and foreign exchange market in Armenia, observing the rules of professional ethics.