Կոնվերս Բանկը հաղթող է ճանաչվել «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա» Ֆոնդային բորսայի՝ փետրվարի 3-ին կայացած մրցանակաբաշխության «ՍՎՈՓ և Ռեպո հարթակի լավագույն մասնակից 2016» անվանակարգում: Իսկ «Բորսայի Լավագույն առևտրի մասնակից գործընկեր 2016» անվանակարգերում լավագույնն է ճանանչվել Կոնվերս Բանկի գանձապետ Հասմիկ Մաթևոսյանը, - հայտնում են Բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից։
Մրցանակաբաշխությունը անցկացվում է արդեն յոթերորդ տարին: Մրցանակակիրները որոշվում են՝ հաշվի առնելով «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա» հարթակներում կնքված գործարքների քանակը, ծավալը եւ արդյունավետությունը: Յուրաքանչյուր անվանակարգում «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա» ներկայացված են եղել 2-3 թեկնածու, բացի «Բորսայի Լավագույն առևտրի մասնակից գործընկեր 2016» -ից, որին մասնակցել են բոլոր դիլերները:
«Նախորդ տարի Կոնվերս Բանկը հաղթող էր ճանաչվել մեկ անվանակարգում՝ «ՍՎՈՓ և Ռեպո հարթակի լավագույն մասնակից 2015» : Այս տարի Բանկը ներկայացված էր 2 անվանակարգում: Եվ երկուսում էլ հաղթել է՝ վերահաստատելով առաջատարի դիրքերը: Դա ոչ միայն գոհացուցիչ է, այլև պարտավորեցնող:Մենք վստահ ենք, որ մեր Թիմը՝ իր գործակցված աշխատանքի, պրոֆեսիոնալիզմի և Բորսայում ակտիվության շնորհիվ կկարողանա նվաճված դիրքերը պահպանել նաև այս տարի»,- նշել են Բանկում:
«Բորսայի լավագույն անդամ» մրցանակաբաշխությունը հիմնվել է 2010թ.-ին՝ Բորսայի տարբեր հարթակներում առավելագույնս ներգրավված, ինչպես նաև Հայաստանում կապիտալի և արտարժութային շուկայի զարգացման ու կատարելագործման միջոցառումներին մասնակցող, մասնագիտական էթիկայի կանոններին հավատարիմ ներդրումային ծառայություններ մատուցող ընկերություններին խրախուսելու նպատակով:

Известен банк-победитель в номинации «Лучший участник сделок Репо и СВОП 2016»
Конверс Банк был признан победителем в номинации «Лучший участник сделок Репо и СВОП 2016» на церемонии награждения, проведенной 3 февраля фондовой биржей «NASDAQ OMX Армения».
Согласно релизу, в номинации «Лучший партнер биржи – участник торгов 2016» победила дилер Конверс Банка Асмик Матевосян.
Церемония награждения проходит уже 7-й год. Победители определяются с учетом количества, объема и эффективности сделок, заключенных на платформах «NASDAQ OMX Армения». В каждой номинации «NASDAQ OMX Армения» были представлены 2-3 кандидата, кроме номинации «Лучший партнер биржи - участник торгов 2016», в которой участвовали все дилеры.
В прошлом году Конверс Банк был признан победителем в одной номинации «Лучший участник сделок Репо и СВОП 2015». В этом году Банк был представлен в 2-х номинациях. И в обеих он победил, подтвердив свои лидирующие позиции, указывается в сообщении.
«Мы уверены, что, благодаря усердной работе, профессионализму и активности на Бирже, наша команда и в этом году сумеет сохранить достигнутые позиции», – отметили  в Банке.
Отмечается, что премия «Лучший участник биржи» была учреждена в 2010г. с целью поощрения тех компаний, предоставляющих инвестиционные услуги, которые особенно активно вовлечены в торговлю на различных платформах биржи, а также участвуют в мероприятиях, направленных на развитие и совершенствование рынка капитала и валютного рынка Армении, придерживаясь принципов профессиональной этики.