ԼՂՀ ՊԲ -ն հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել է պատասխան գործողությունների
Փետրվարի 7-ին և լույս 8-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում արձանագրվել է լարվածության աճ:  ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, հակառակորդը 85մմ-ոց Դ-44 հրանոթներից, 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից ու հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 80 անգամ, որի ընթացքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 850 կրակոց: Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել առաջնային գծի արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում: Նշված հատվածում ադրբեջանական զինուժը Դ-44 հրանոթներից ու ականանետերից ընդհանուր առմամբ արձակել է 47 արկ, որից 22-ը հրանոթներից, 25-ը ականանետերից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

The escalation grew on the Line of Contact between opposing forces of the Nagorno Karabakh Republic (NKR) and Azerbaijan on the night of February 7-8.
As the NKR Defense Army reports, the adversary broke the ceasefire 80 times, firing 850 shots from the 85-mm divisional gun D-44, 60mm and 82 mm mortars as well as firearms. More intensive violations came to the eastern and northeastern directions of the Line of Contact, where the Azerbaijani side fired 47 shells in total, 22 out of D-44 artillery guns and 25 - from grenade launchers.
Defense Army frontline units retaliated to suppress the adversary’s aggressive activeness and continued carrying out their combat duties.