«Արտ Ֆեստ»-ի ծրագրում ներառվել է նաև գրականությունը
«ԱՐՏ ՖԵՍՏ»-ը հավատարիմ մնալով իր կարգախոսին՝ «Ստեղծագործում ենք մեկ տանիքի ներքո», թատերական արվեստի, կինոարվեստի, երգարվեստի, կերպարվեստի (գեղանկարչություն, քանդակագործություն, գրաֆիկա, լուսանկարչություն), դիզայնի և դեկորատիվ-կիրառական արվեստի և հագուստի մոդելավորման կողքին այս տարվանից ծրագրում կներառի նաև գրականությունը՝ դրամատուրգիա և կինոսցենար: Փառատոնի կազմակերպիչները հայտնում են, որ կարող են ներկայացվել բացառապես անտիպ ստեղծագործությունները:  Այս տարվա նորամուծությունը նվիրվում է արձակագիր, սցենարիստ Ռուբեն Հովսեփյանի հիշատակին:
Փառատոնի մասնակցության հայտերի ընդունման վերջնաժամկետը մարտի 5-ն է:
Մասնակցության հայտերը լրացնելու համար այցելե՛ք  www.artfest.am փառատոնի պաշտոնական կայք:
«ԱՐՏ ՖԵՍՏ» փառատոնը հիմնադրվել է 2013 թ.-ին: Մասնակցում են 16-30 տարեկան բոլոր ստեղծագործողները: 2016 թ.-ից այն ձեռք է բերել միջազգային փառատոնի կարգավիճակ: Փառատոնի նպատակն է երիտասարդ արվեստագետների շրջանում ստեղծագործական մթնոլորտի խթանումը, մասնագիտական համագործակցության դաշտի ձևավորումը, փորձի փոխանակման արդյունքում երիտասարդ արվեստագետների մասնագիտական հմտությունների կատարելագործումը, նոր անունների և տարվա ստեղծագործական ձեռքբերումների բացահայտումը: Հիմնադրման առաջին տարում փառատոնին մասնակցել են 130, 2014-ին՝ 200, 2015-ին՝ շուրջ 350, իսկ 2016-ին՝ 430 երիտասարդներ:

"Art Fest" 2017 International Youth Open Festival has announced the launch of the application submissions, Panorama.am reports.
Adhering to its slogan titled “Under One Roof” the program of the festival also features literature (dramas and film scripts) this year together with such art types as theatrical arts, cinematography, music, fine arts, cloth design, painting, photography, graphics and sculpture. The organizers of the festival inform that only unpublished works can be submitted to the festival.
The application deadline is 5 March.
In order to fill the application form you can visit the official website of the festival_ www.artfest.am.
"Art Fest" festival was established in 2013. All the creators aged 16-30 have the opportunity to participate in the festival. Since 2016 it has gained a status of an international festival. The festival is aimed at stimulating the youth creative atmosphere, expanding the framework of professional cooperation, refining the professional skills of young artists as a result of experience exchange, revealing new names and the creative achievements of the year. In 2013 the festival had 130 participants, in 2014 the number of the participants increased to 200. In 2015 a total of 350 and in 2016 some 430 young creators took part in the "Art Fest" festival.