Երևան քաղաքի ավագանու նիստում, որը վարել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, միաձայն կողմ քվեարկությամբ հավանություն է տրվել ՀՀ ազգային հերոս Թաթուլ Կրպեյանի կիսանդրին տեղադրելու մասին որոշման նախագծին։
Կիսանդրին տեղադրվելու է Նոր Նորք վարչական շրջանում գտնվող Թաթուլ Կրպեյանի անվան զբոսայգում, որը կառուցվել էր Երևանի համայնքային 2014թ. ծրագրերի շրջանակներում և բացվել 2015 թվականին:
Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ քանդակագործ Լևոն Թոքմաջյանի և ճարտարապետ Գրիգոր Բաբաջանյանի կողմից հեղինակած Թաթուլ Կրպեյանի կիսանդրին հավանության է արժանացել Երևանի քաղաքապետին կից գեղարվեստի հանձնաժողովի կողմից։

National Hero Tatul Krpeyan’s bust to be unveiled in Krpeyan Park, Yerevan
During the session of the City Council of Yerevan chaired by Yerevan Mayor Taron Margaryan, the draft decision on installing the bust of the Armenian National Hero Tatul Krpeyan was unanimously approved.
The bust will be unveiled in the Tatul Krpeyan Park located in Nor Nork district of Yerevan. The park was built in 2014 within the Yerevan community programs and opened in 2015.
The Information and Public Relations Department of Yerevan Municipality told Panorama.am that Tatul Krpeyan’s bust made by sculptor Levon Tokmajyan and architect Grigor Babajanyan has been approved by the Arts Commission of the Municipality.