Եվրոպական պատանեկան օլիմպիական ձմեռային փառատոնում Հայաստանի Հանրապետությունը ներկայացնում են 3 մարզիկ
13:43 14/02/2017
Էրզրումում ընթացող 13-րդ Եվրոպական պատանեկան օլիմպիական ձմեռային փառատոնում Հայաստանի Հանրապետությունը ներկայացնում են 3 մարզիկ, դահուկավազք մարզաձևում՝ Միքայել Միքայելյանը և Գոհար Թադևոսյանը, լեռնադահուկայինում՝ Հարություն Հարությունյանը:
Այսօր՝ փետրվարի 14-ին, մեր դահուկավազորդներն ուժերը կփորձեն ազատ ոճում: Նույն օրը մրցուղի դուրս կգա նաև լեռնադահուկորդ Հարություն Հարությունյանը:
Նշենք, որ երեկ անցկացված դասական ոճ մրցաձևում տղաների մրցաշարում դահուկավազորդ Միքայել Միքայելյանը 7,5 կմ դասական ոճում 53 մասնակիցների մեջ զբաղեցրել է 25-րդ հորիզոնականը, իսկ աղջիկների պայքարում Գոհար Թադևոսյանը 5 կմ դասական ոճում՝ 40-րդ հորիզոնականը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության պաշտոնական կայքը։
Փառատոնն անցկացվում է փետրվարի 11-18-ը, որին մասնակցում են ավելի քան 800 մարզիկ՝ 40 երկրից: Այն անցկացվում է 9 մարզաձևում:

Three Armenian athletes_ Mikayel Mikayelyan, Gohar Tadevosyan (skiing) and Harutyun Harutyunyan (alpine skiing)_ represent the Republic of Armenia in the 13th European Youth Olympic Winter Festival  which is underway in Erzurum, Turkey.
Today, on 14 February, our skiers will compete in the free style. On the same day alpine skier Harutyun Harutyunyan will join the race.
To note, in men’s championship held yesterday skier Mikayel Mikayelyan took the 25th position among 53 athletes in the 7.5km classic race. In women’s competition, Gohar Tadevosyan finished the 40th in 5km classic race. Panorama.am was informed about this from the official website of the RA Ministry of Sport and Youth Affairs.
The festival is held from 11 to 18 February with over 800 athletes from 40 countries taking part in it. The competitions are held in 9 sport events.