Beeline-ը վաղվանից դադարեցնում է Թել-Սել, Իդրամ, Իզի Փեյ ընկերությունների տերմինալների միջոցով վճարումների ընդունումը
Beeline-ը հայտարարում է փետրվարի 16-ից Թել-Սել, Իդրամ, Իզի Փեյ ընկերությունների տերմինալների միջոցով վճարումների ընդունման դադարեցման մասին:
Beeline Հայաստան հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից հայտնում են. «Այս որոշման պատճառն է վերոնշյալ ընկերությունների անհավասար միջնորդավճարային քաղաքականության դրսևորումը Beeline բաժանորդների հանդեպ: Բջջային կապի դիմաց վճարային տերմինալների միջոցով կատարվող վճարումների ժամանակ մյուս օպերատորներից 1001 և ավել դրամ վճարումներն ընդունվում են առանց որևէ հավելյալ միջնորդավճարի, իսկ Beeline-ի բջջային կապի դիմաց միջնորդավճարը չի պահվում միայն սկսած 10 000 դրամից:
Հաշվի առնելով վերոնշյալը Beeline-ն առաջարկել է Թել-Սել, Իդրամ, Իզի Փեյ ընկերություններին աշխատել մյուս օպերատորներին հավասար շուկայական պայմաններում և հաճախորդից չգանձել միջնորդավճար 1000 և ավել դրամ վճարման դեպքում: Ցավոք սրտի ընկերությունը ստացավ մերժում, ինչի արդյունքում ստիպված է միջոցներ ձեռնարկել պաշտպանելու սեփական և իր բաժանորդների շահերը:
Հայցում ենք Ձեր ներողամտությունը` պատճառված անհարմարությունների համար և տեղեկացնում, որ Դուք կարող եք վճարել Beeline կապի ծառայությունների համար առանց միջնորդավճարի մեր վաճառքի գրասենյակներում, բանկերում, մեր կայքում (բանկային քարտերի), ինչպես նաև Beeline Armenia բջջային հավելվածի միջոցով:
Նշենք, որ Beeline-ն աշխատում է արդար պայմանների ձեռք բերման ուղղությամբ, ընկերությունը բաց է երկախոսության համար և հիմնական խնդիր է համարում հավասարաչափ և արդարացի վերաբերմունքի ապահովումը մեր բաժանորդների հանդեպ»:

Beeline с 16 февраля приостанавливает возможность оплаты услуг через терминалы TelCell, Idram и EasyPay
18:28 15/02/2017
Beeline приостанавливает возможность оплаты услуг через платежные терминалы TelCell, Idram и EasyPay, начиная с 16 февраля 2017 года.
Согласно релизу, причиной этого стала неравная комиссионная политика вышеназванных компаний по отношению к клиентам Beeline. При оплате услуг мобильной связи других операторов с терминалов, начиная с 1001 драма, платежи принимаются без дополнительной комиссии, а за мобильную связь Beeline TelCell, Idram и EasyPay принимают платежи без комиссии, начиная с 10 000 драмов.
«На предложение Beeline работать на равных рыночных условиях с другими операторами и не взимать комиссию при платежах от 1000 и более драмов компания получила отказ, в связи с чем вынуждена предпринять меры по защите собственных интересов и интересов своих абонентов.
Beeline приносит извинения за причиненные неудобства и сообщает, что оплатить услуги связи можно без комиссии в наших офисах продаж, в банках, на сайте www.beeline.am и через мобильное приложение Beeline Armenia», – говорится в сообщении.
Отмечается, что Beeline работает над тем, чтобы прийти к справедливому соглашению с платежными системами, компания открыта для диалога и основной задачей считает обеспечение равноправного и справедливого отношения к своим клиентам.